Avarijos kaltininkui – dviguba bausmė

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Norėdamas nuslėpti savo kaltę dėl avarijos, mažeikiškis bandė suvaidinti auką. Už šiuos nusižengimus jam teks du kartus stoti prieš teismą.

Sukėlė avariją ir spruko

Avarija įvyko rugpjūčio pirmosios vakarą Žemaitijos ir Ventos gatvių sankryžoje. Kaip pasakojo automobilį „Toyota Corolla“ vairavusi moteris, užsidegus leidžiamam šviesoforo signalui, ji pradėjo važiuoti ir pastebėjo Žemaitijos gatve dideliu greičiu atlekiantį automobilį „VW Golf“. Vairuotojas nesuvaldė automobilio ir, išvažiavęs į priešingos krypties eismo juostą, trenkėsi į „tojotą“.
Po avarijos „golfo“ vairuotojas nelaukė atvykstančių policijos pareigūnų, o spruko savo keliais. Apgadintas automobilis buvo rastas prie Ventos gatvės 35-ojo namo. Policijos pareigūnai paliktą  transporto priemonę nugabeno į saugojimo aikštelę Kruciuose.
Rugpjūčio ketvirtąją į rajono Policijos komisariatą atvyko mažeikiškis V. P. ir informavo pareigūnus, kad jo automobilis „VW Golf“ buvo pavogtas iš Taikos gatvės devintojo namo kiemo.

Bausmę skirs teismas

Pradėjus tirti pranešimą apie vagystę, paaiškėjo, kad mažeikiškis apsimelavo. Vėliau jis pats prisipažino, kad taip pasielgė, norėdamas išvengti atsakomybės už sukeltą avariją.
Ketvirtadienį rajono Policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pranešimo apie nebūtą nusikaltimą.
„Šiemet tai pirmas atvejis, kai dėl melagingo pranešimo pradedamas tyrimas. Kiekvienas, pranešdamas apie įvykdytą nusikaltimą, parašu patvirtina, kad yra įspėtas dėl melagingų parodymų ir žino apie gresiančią baudžiamąją atsakomybę. Vykdant tyrimą atliekamos ekspertizės, tikrinami liudininkų parodymai, todėl yra didelės galimybės nustatyti, ar pareiškėjas meluoja, ar ne“, – pasakojo rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Tam, kuris pranešė apie žinomai nebūtą sunkų nusikaltimą, gresia viešieji darbai, bauda arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.
Savo ruožtu vairuotojui administracinį protokolą už pasišalinimą iš avarijos vietos surašė ir kelių policijos pareigūnai. Kokia jam bus skirta bausmė, spręs teismas.
Kadangi už kelių eismo taisyklių pažeidimus vairuotojo pažymėjimo V. P. jau buvo netekęs, jam gresia bauda nuo keturių iki penkių tūkstančių litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto