Avarijų skaičius perkopė šimtą

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Balandį prie vairo buvo sulaikyta devyniolika neblaivių eismo dalyvių, šią savaitę jų gretas papildė dar du.

Pasivažinėjo su draugais

Šią darbo savaitę į policijos akiratį pateko du neblaivūs eismo dalyviai – traktorininkas ir vairuotojas.
Antradienio vakarą policijos ekipažas, budėdamas Pabradumės kaime, pastebėjo įtartinai po kelią vinguriuojantį traktorių ir jį sustabdė. Pareigūnų įtarimai pasitvirtino – 49-erių metų Žadeikių kaimo gyventojas M. M. vairavo būdamas sunkaus girtumo būsenos – 3,30 promilės alkoholio. Pareigūnams jis tvirtino gėręs tik alaus.
Ketvirtadienį apie pirmą valandą nakties pareigūnai Tirkšlių gatvėje dokumentams patikrinti sustabdė automobilį „Audi 80“. 33-ejų metų mažeikiškis E. R. ne tik negalėjo pateikti vairuotojo pažymėjimo, nes jo nėra įgijęs, bet ir nusižengė dar vienam Kelių eismo taisyklių reikalavimui – vairavo neblaivus (2,98 promilės). Girto vairuotojo paaiškinimas buvo toks: „Norėjau išbandyti savo įgūdžius vairuoti, todėl išvažiavau pasivažinėti su draugais“.
Nuo metų pradžios per keturis mėnesius mūsų rajone sulaikyti 83 neblaivūs vairuotojai, balandį – devyniolika.

Trenkėsi į stulpą

Vienintelę savaitės pradžios avariją pareigūnai registravo trečiadienio popietę. Balėnuose, Žaliojoje gatvėje, mažeikiškis S. A., vairavęs „Ford Transit“, nepasirinko saugaus greičio, kelio vingyje nesuvaldė automobilio ir trenkėsi į elektros stulpo atramą. Avarijos pasekmės – apgadintas automobilis ir nulūžusi stulpo atrama.
Šiais metais mažeikiškiai policijos pareigūnai jau užregistravo 103 avarijas (pernai per tą patį laikotarpį jų buvo tik šešiasdešimt), iš kurių devynios įskaitinės. Jose žuvo vienas ir buvo sužeista trylika žmonių.

Gegužę – policijos reidai

Gegužę šalyje policijos pareigūnai skelbia šešias prevencines priemones, dvi iš jų jau buvo. Nuo balandžio 28-osios iki gegužės 4-osios policija tikrino, ar vairuotojai naudojasi privalomomis saugos priemonėmis (saugos diržai, saugos šalmai, vaikų vežimas automobiliuose), Mažeikių rajone nustatyti trys pažeidėjai. Pirmąsias keturias šio mėnesio dienas kontroliuota, ar transporto priemonių vairuotojai važiuoja blaivūs, nėra apsvaigę nuo narkotinių medžiagų. Mūsų rajone tomis dienomis sulaikyti du neblaivūs eismo dalyviai.
Numatyta, kad gegužės 5–11 dienomis ir 23–25 dienomis pareigūnai sutelks didesnį dėmesį į transporto priemonių važiavimo greitį, pavojingą ir chuliganišką vairavimą; gegužės 26–birželio 1 dienomis – tikrins, kaip naudojamasi privalomomis saugos priemonėmis; o gegužės 30–birželio 1 dienomis numatyti transporto priemonių vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių medžiagų patikrinimai.
„Savo pajėgomis vieną prevencinę priemonę rengsime ir mūsų rajone: nuo gegužės 12 iki 31 dienos ypač stebėsime motociklininkų, mopedo vairuotojų bei jaunų vairuotojų elgesį kelyje. Tuo tikslu sustiprinsime budėjimą prie mokymo įstaigų“, – informavo patrulių būrio viršininkas Audrius Apulskis.
Nuo šių metų sausio 1-osios iki balandžio 30 dienos mūsų šalyje policijos pareigūnai išaiškino 116 584 Kelių eismo taisyklių pažeidimus, iš jų Mažeikių rajone – 1545. Pas mus dažniausiai viršijamas leistinas greitis (714 atvejų), nenaudojami saugos diržai – 103 atvejai, užfiksuoti 56 pėsčiųjų ir dviratininkų pažeidimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto