Baigėsi draudimas žvejoti žiobrius

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Nuo trečiadienio baigėsi mėnesį trukęs vienas iš paskutinių mėgėjiškos žūklės draudimų – vėl leidžiama žiobrių žūklė. Vasaros metu liko tik vienas draudimas – iki liepos vidurio negalima gaudyti siauražnyplių vėžių.

Draudimas žvejoti žiobrius truko jų neršto metu nuo gegužės 15-osios iki birželio 15-osios, tai buvo paskutinė žuvis, kurią buvo draudžiama žvejoti vasarą, prieš tai gegužės mėnesį baigėsi draudimai žvejoti kiršlius, salačius ir sterkus.
„Mūsų rajono vandens telkiniuose žiobriais pasižymi Ventos upė. Jų laimikis nėra skaičiuojamas vienetais, per vieną žvejybą šių žuvų galima pagauti iki penkių kilogramų, svarbiausia, kad žvejai laisvalaikio praleidimo metu neužmirštų žvejo bilieto ar leidimo“, – komentavo Mažeikių rajono aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Nilius Kupliauskas.
Aplinkosaugininkai primena, kad vis dar iki liepos 15-osios draudžiama gaudyti siauražnyplius vėžius, o plačiažnyplius draudžiama žvejoti visus metus. Leidžiamas laimikis – tik invaziniai rainuotieji ir žymėtieji vėžiai.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto