Baigiantis pajamų ir turto deklaravimo terminui, žmonės raginami paskubėti

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį baigsis pajamų ir turto deklaravimas. Du mėnesius trukęs deklaravimas vyko tik nuotoliniu būdu.
Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) elektroninėje deklaravimo sistemoje (EDS) pateikus informaciją apie šalies gyventojų pajamas ir išlaidas už praėjusius metus, dažnam gyventojui užteko deklaracijas tik patvirtinti.

Deklaravimą vadina sėkmingu

Klaipėdos AVMI duomenimis, iki balandžio 27 dienos Mažeikių rajono gyventojai buvo pateikę 23,3 tūkst. gyventojų pajamų deklaracijų.
Iš jų 18,4 tūkst. deklaravo, kad jiems valstybė turėtų grąžinti beveik 5 mln. eurų. Tiesa, 2,6 tūkst. deklaravusiųjų turės valstybei sumokėti beveik 1,3 mln. eurų.
Šiemet Mažeikių rajono savivaldybės gyventojai pateikė 7,8 tūkst. prašymų paramai skirti. Meno kūrėjo statusą turinčius gyventojus parems 76 deklaravusieji, 7,4 tūkst. mažeikiškių nusprendė remti įvairius paramos gavėjus, o partijoms ir profsąjungoms paramą skyrė 1,2 tūkst. paramos teikėjų.
„Didžioji dalis mažeikiškių pajamas, kaip ir kasmet, taip ir šiemet, deklaruoja savanoriškai ir, kuo džiaugiamės labiausiai, – savarankiškai. Pasaulinė pandemija pakeitė ne tik kasdienius mūsų įpročius, bet ir kasmet pavasarį mūsų laukusį deklaravimo procesą. Kaip matome iš statistikos, gyventojai, naudodamiesi deklaravimo Vedliu, sėkmingai deklaravo pajamas“, – teigė Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Neskubama deklaruoti turto

Vis tik VMI inspektoriai ragina individualią veiklą pernai vykdžiusius gyventojus per likusias kelias dienas iki gegužės 3-iosios suskubti deklaruoti pajamas.
Nors praėjusią ir šią savaitę jiems buvo išsiųsti VMI priminimai, tačiau iš 3,6 tūkst. Mažeikiuose gyvenančių smulkiųjų verslininkų pajamų už 2020 metus dar nedeklaravo beveik 900.
Smulkieji verslininkai, vykdę individualią veiklą, pajamas deklaruoti turi net ir tuo atveju, jei negavo pajamų. Žinoma, tie, kas nepateiks deklaracijų laiku, ir po gegužės 3 dienos sulauks skambučio ar laiško su priminimu.
Be to, dar apie 500 mažeikiškių turėtų nepamiršti deklaruoti ir turtą.
Pagal šiuo metu galiojančius įstatymus, pernai Lietuvoje ir užsienyje turėtą turtą deklaruoti privalo Seimo paskirti institucijų ir įstaigų, finansuojamų iš valstybės biudžeto, vadovai bei pareigūnai, valstybės politikai ir tarnautojai, valstybės ar savivaldybių įstaigų, įskaitant aukštųjų mokyklų, akcinių, uždarųjų akcinių bendrovių padalinių, jei akcininkė ar steigėja yra valstybė ar savivaldybė, vadovai ir jų pavaduotojai, nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių vadovai. Taip pat teisėjai, notarai, prokurorai, antstoliai bei kiti įstatyme išvardinti asmenys ir jų šeimos nariai.

Vienas bendras numeris

Pasak A. Morkūno, gyventojai, kurie kreipėsi pagalbos telefonu, dažniausiai teiravosi, kaip deklaruoti individualios veiklos, turto pardavimo pajamas.
Deklaravimo laikotarpiu tris kartus išaugus skambučių srautui, pagalbą telefonu gyventojams teikė daugiau nei 360 VMI specialistų visoje Lietuvoje, o papildomus nuotolinio aptarnavimo padalinių numerius keičia vienas bendras – (8 5) 2191 777.
Tai supaprastina nuotolines paslaugas gyventojams bei sutrumpina laukimo laiką, nes nauja sistema automatiškai peradresuoja skambutį laisvam konsultantui. Todėl gyventojai, kuriems reikia pagalbos deklaruojant pajamas, turėtų skambinti šiuo numeriu. Jie bus aptarnauti ir gaus visapusišką pagalbą deklaravimo klausimais.

2 Atsakymai į “Baigiantis pajamų ir turto deklaravimo terminui, žmonės raginami paskubėti”

  1. Him parašė:

    O aš jau atgavau, nes ir deklaruoti nemiegojau.:)

  2. Euras parašė:

    O aš raginu VMI paskubėti išmokėti man priklausančią sumą už pajamų deklaravimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto