Baigiasi žemės valdų atnaujinimo terminas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Ūkininkai iki metų pabaigos turi atnaujinti žemės ūkio valdų duomenis. To nepadarius, iškyla  grėsmė laiku negauti išmokų.

Reikia kreiptis į seniūniją

Žemės ūkio valdos duomenys – tai deklaruotos žemės ūkio naudmenos, laikomi ūkiniai gyvūnai, įregistruoti Ūkinių gyvūnų registre, ir kt.
Žemės ūkio skyriaus vedėjas Rimantas Gramas priminė, kad ūkininkai, gaunantys paramą pagal su plotu susijusias  kaimo plėtros programos priemones bei tiesiogines išmokas, iki gruodžio 31 d. turi atnaujinti savo valdos registracijos duomenis Žemės ūkio ir kaimo verslo registre. Norint atnaujinti šiuos duomenis, reikia kreiptis į tą seniūniją, kurioje yra valdos centras.

Atnaujinti – bent kartą per metus

R. Gramo teigimu, atnaujinti žemės ūkio valdos duomenis reikia ne rečiau kaip kartą per metus. Daugelis ūkininkų tai padaro deklaruodami savo pasėlius ir naudmenas. Tačiau ūkio valdų duomenis reikia atnaujinti ne tik iki einamųjų metų pabaigos, bet ir per 30 dienų nuo valdos valdytojo, partnerio, valdos centro, plėtojamos pagrindinės ekonominės veiklos ir bet kurio žemės sklypo duomenų pasikeitimo.
Jeigu žemės naudotojas abejoja, ar atnaujino savo žemės ūkio valdų duomenis, R. Gramas patarė  pasitikrinti seniūnijose pagal savo valdos centro adresą.

Gali užtrukti išmokos

Jeigu valdos duomenys neatnaujinami trejus metus iš eilės, inicijuojamas žemės ūkio valdos išregistravimas iš registro. Tais atvejais, kai žemės ūkio valda išregistruojama iki 2012 m. gruodžio 31 d., pareiškėjas nebetenka teisės į jam priklausiusią paramą, o tais atvejais, kai parama ar jos dalis iki 2012 m. gruodžio 31 d. pareiškėjui jau išmokėta, jis privalo paramą grąžinti. Ši nuostata netaikoma pareiškėjams, gaunantiems tiesiogines išmokas ir einamaisiais metais patvirtintiems paramos gavėjais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Ankstyvas pasitraukimas iš prekinės žemės ūkio gamybos“.
„Be to, neatnaujinus žemės valdos duomenų, gali būti fiksuojami neatitikimai dėl nepateiktos informacijos. Tuomet užtrunka paraiškų administravimo procesas, ūkininkas gali laiku nesulaukti išmokų“, – pasekmes paaiškino Žemės ūkio skyriaus vedėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto