Balandis pasitinka pakeitimais ir akcijomis

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nuo balandžio keičiasi keletas Kelių eismo taisyklių reikalavimų, visą mėnesį vyks net septynios policijos organizuojamos saugaus eismo akcijos.

Leidžiamos vasarinės padangos

Nuo trečiadienio iki spalio pabaigos lengvaisiais automobiliais, motociklais ir triračiais automagistralėse leidžiama važiuoti ne didesniu kaip 130 kilometrų per valandą greičiu, o greitkeliuose – ne didesniu kaip 120 kilometrų per valandą greičiu.
Pasak rajono kelių policijos poskyrio pareigūnų, mūsų rajone tokių kelių ruožų, kur būtų galima važiuoti tokiu greičiu, nėra, ne gyvenvietėse mūsų rajone galima važiuoti tik ne didesniu kaip 90 kilometrų per valandą greičiu, o gyvenvietėse – ne didesniu kaip 50 kilometrų per valandą greičiu.
O mėgėjų viršyti leistiną važiavimo greitį mažeikiškių vairuotojų netrūksta – pernai buvo užfiksuoti 1902 mūsų vairuotojų leistino greičio viršijimo atvejai, užpernai – 1874 atvejai.
Taip pat nuo trečiadienio jau galima eksploatuoti transporto priemones su vasarinėmis padangomis, nuo balandžio dešimtosios iki spalio 31-osios draudžiama važiuoti transporto priemonėmis su dygliuotomis padangomis.

Reidai – visoje šalyje

Per balandį policija numatė net septynias saugaus eismo akcijas, trys iš kurių jau vyksta – nuo pirmadienio iki sekmadienio stebima, ar pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai tamsiuoju paros metu naudoja šviesą atspindinčius elementus, o nuo trečiadienio iki balandžio penktosios skelbiama  leistino greičio kontrolė. Iki balandžio dvyliktosios bus kontroliuojami pavojingai ir chuliganiškai besielgiantys vairuotojai.
Balandžio septintąją numatyta neblaivių ir apsvaigusių nuo psichiką veikiančių medžiagų vairuotojų kontrolės akcija, balandžio 13–19 dienomis bus stebima, kaip vairuotojai laikosi leistino važiavimo greičio – šią akciją organizuoja Europos kelių policijos tinklas. Nuo balandžio 20 iki 26 dienos vyks akcija „Saugos diržai, vaikų vežimo automobiliuose tvarkos taisyklių laikymasis, saugos šalmai“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*