Balėnų bibliotekoje – pilietiškumo valandėlė

Nuotr. iš Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų filialo archyvo

Birželio 14-oji – Gedulo ir vilties diena. Šiemet minėsime 82-ąsias pirmųjų Lietuvos gyventojų trėmimų metines, kuomet per vieną savaitę iš Lietuvos buvo ištremta apie 17 500 žmonių.
Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti kviečia visas bendrojo ugdymo įstaigas paminėti šią svarbią šaliai datą. Šių metų minėjimui siūloma pilietinė iniciatyva „Vilties paukštis“, kuris yra ir minėjimo simbolis.
Į ją jungiasi ir mūsų rajono įstaigos.  

Mažeikių Henriko Nagio viešosios bibliotekos Balėnų filialo bibliotekininkė Elena Rimkuvienė jau birželio 8 dieną sukvietė vaikus ir jaunimą į pilietiškumo valandėlę Gedulo ir vilties dienai paminėti. Bibliotekininkė trumpai apžvelgė trėmimo istoriją, kuri prasidėjo prieš 82 metus, kalbėjo apie šiuo metu vykstantį karą Ukrainoje, apie laisvės kainą ir apie tai, kaip reikia branginti šią vertybę. Po to visi žiūrėjo dokumentinį filmą „Į tremtį išvežta vaikystė“. Šis filmas nepaliko nei vieno abejingo, visus sukrėtė tremties baisumus išgyvenusių žmonių pasakojimai ir likimai.

Bibliotekos darbuotoja pakvietė renginio dalyvius prisijungti prie pilietinės iniciatyvos „Vilties paukštis“. Vaikai pasigamino minėjimo simbolį – vilties paukštį – kaip laisvės, gyvybės, gyvenimo simbolį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto