Balėnų mokykla: reorganizuota ir uždaryta

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Prieš šimtą metų Balėnų apylinkėse buvo atidaryta pirmoji mokykla. Šį rudenį Balėnos liko visai be mokyklos.
Nors ir buvo stengiamasi, kad išliktų nors pradinė mokykla, ją prijungiant prie Tirkšliuose esančios pagrindinės mokyklos, rugsėjo 2-ąją paaiškėjo, kad Balėnose nebeliko mokinių.
Dėl šios priežasties nutarta mokyklą panaikinti. Šiemet tai jau trečia mokykla rajone, visam laikui užvėrusi duris.
Plačiau – penktadienio laikraštyje.

11 Atsakymų į “Balėnų mokykla: reorganizuota ir uždaryta”

 1. Jonis parašė:

  Nuostuolingos mokyklos ? Tai jose nors kazkiek tai vaiku mokina , vis kazkokia tai nauda o kokia nauda is tokio taip vadinamo vadovo ponulio Stonkaus? Visiskas nesugebejimas susitvarkyt su savo pareigomis, metu metais ta pati beda , prasideda mokslo metai ir prasideda mokyklu remontai .Anksciau mat nebuvo finansavimo ,o gal ponulis Stonkus pamirso kas tuom turi rupintis ir uz ka jis alga gauna ir ko gero tame jo skyriuj dar visa banda i ji panasiu veltedziu va ka reikia naikinti kaip ypatingai nuostuolinga tai sita veltedziu banda

 2. Seat Balenos parašė:

  įsivaizduokit jei kokia grūstė ar mažeikių nafta imtų uždarinėti savo degalines ar krautuves, tai vadovybė svarstytų ne ką uždaryti, o ką galbūt laikas pakeisti

 3. isvada parašė:

  Jeigu gyvenvieteje 15 mokiniu ,tai ir mokykla nereikalinga , Jaunime ,gryzk i kaima , gimdykit vaikus ir tada tikrai mokyklu nieks neuzdarines …

 4. maza parašė:

  mokykla negali suteikti kokybisko svietimo,todel ja islaikyti yra nuostolinga.Geriau keleta vaiku pavezeti iki miesto,nei jiems islaikyti pastata,ji sildyti ir mokytojams moketi algas.Tai nekokybiska ir prabangu.

 5. Jonis parašė:

  Man niekaip nesuprantama , NUOSTOLINGA MOKYKLA ,NUOSTOLINGAS AUTOBUSO MARSRUTAS , NUOSTOLINGA LIGONINE, ponuliai bet tai gi valstybines istaigos islaikomos is mokesciu moketoju mokesciu , kokio pelno jus cia laukiat ? Taigi ne fabrikas, tai kaip ir socialines paskirties istaigos , kodel uzsieni tokiu nesamoniu nera ! Kazkodel kai LT valdziai kazkas tai naudinga , KAIP VISAM PASAULI o kai zmonems kazkas tai naudinga pasaulines praktikos nepaistoma ir teisingai sakoma kad mokykla kaime ne tik vaiku mokymo vieta bet ir kulturos zidinys , veza vaikus i mokykla ? O kai pamokose langai tie kaimietukai ir slaistosi gatvemis .Visos tos istaigos nuostolingos , o tada gal pasiziurekim i savivaldybe , kiek ten veltedziu , etatai ispusti iki begales , koki pelna jinai nesa ? O gal ir savivaldybe uzdaryt ? Pilnai uztektu apskrities ….

 6. Mokykla XX parašė:

  O vis tik pagalvojus. Va uždarė Krakius, Šerkšnėnus, Balėnus.. Įdomu. Ar kada nors ateityje. Ar kas nors kaimuose vėl statys mokyklas??? Ne iš reikalo. O iš to, kad žmones šviesti mokslu.

 7. trumparegystė ir vištakumas parašė:

  vis viena. Kai kurių dalykų neįmanoma apskaičiuoti materialisto akimis. Todėl kad kiekviena mokykla yra ne šiaip kokia zabiegalovka vaikams su pietumis ir keliomis kėdėmis, kai tėvai kala pinigą. KIEKVIENA mokykla yra švietimo centras ypač mažesniuose miesteliuose ar kaimeliuose. Mokykla yra kultūrinis centras. Vieta susirinkti vietos bendruomenei, vieta susitikti ir spręsti bendras problemas ir tvarkytis savarankiškai, bendromis jėgomis. Griaudami tokius šviečiamuosius centrus – griauname kultūros likučius tose vietose. Didiname socialinę atskirtį, sudarome nepatogumus ne tik mažiesiems mokinukams ir pradinukams, bet ir dėdėms suaugusiems, kurie praranda vietą socializacijai, bendriems susirinkimams.

 8. kitas realistas parašė:

  Balėnuose gyventojų yra. Kaip ir mokyklinio amžiaus vaikų. Tik mokytis jie važiuoja kas kur – kas į Sedą, kas į Tirkšlius, kas gal ir į tuos pačius Mažeikius. Daug buvo kalbų iš tos „operos“, kad „bent jau pradinė mokyklėlė patiems mažiausiems vaikučiams arčiau namų turi išlikti“. Tai ko, tėveliai, išboginot savo atžalėles kitur?
  Aš kaip su mokyklomis reikalų neturintis pilietis esu už tai, kad tokių ant plauko dėl menko mokinių skaičiaus kabančių mokyklų turi nelikti. Ir jau gal seniai turėjo nelikti, tik kažkam valios ir drąsos pritrūko.

 9. tr parašė:

  O ta pati Klaipeda irgi didelis baznytkaimis su subombintu senamiesciu ir keliais naujais daugiabuciais pries nutriususiu tarybiniu bendrabuciu.

 10. Vaidas parašė:

  Uztai baznytkaimyje pavadinimu „Mazeikiai“ butu kainos nutriususiuose penkiauksciuose, beveik susilygino su Klaipedos….

 11. realistas parašė:

  Sodybų tuštėjimo metas….Neliko mokinių – nereikia mokyklos – greit ir pačių Balėnų nebereiksnes paprasčiausiai nebebus kam ten gyventi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto