Baltarusiai nori lietuviško pieno ir jautienos

Baltarusiją domina lietuviški žemės ūkio ir maisto produktai, ypač žaliavinis pienas ir jautiena, taip pat jie norėtų su Lietuva kurti bendras įmones, teigė su darbo vizitu Baltarusijoje viešėjusi žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė.
Ministrė buvo susitikusi su Baltarusijos žemės ūkio ir maisto ministru Leonidu Zajacu aptarti Rusijos embargo pasekmių, glaudesnio bendradarbiavimo galimybių ir dvišalės prekybos žemės ūkio ir maisto produktais suaktyvinimo, teigiama pranešime spaudai.
Prekyba su Baltarusija užima svarbią vieta Lietuvos užsienio prekyboje žemės ūkio ir maisto produktais. 2013 metais žemės ūkio ir maisto prekių eksportas į Baltarusiją sudarė 180 mln. eurų, arba 3,8 proc. viso žemės ūkio ir maisto produktų eksporto. Eksporto struktūroje pagal šalis Baltarusija buvo 8 vietoje iš 134 eksporto partnerių.
Importas iš Baltarusijos siekė 70 mln. eurų, arba 1,9 proc. Importo struktūroje pagal šalis Baltarusija buvo 13 vietoje tarp 109 šalių.
Eksportas viršijo importą 2,6 karto. Lietuviškos kilmės produktai sudarė 22,9 proc., šių produktų eksportas nuo 2009 metų padidėjo 2,6 karto. Palyginti su 2012 metais, 2013 metais žemės ūkio ir maisto produktų eksportas padidėjo 1,6 karto, importas – 1,3 karto.
Nuo rugpjūčio 6 d. Rusijos sprendimu buvo sustabdytas visų ES ir dalies kitų šalių pieno produktų importas į Rusijos Federaciją, primena ELTA.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto