Baltarusiškoje dešroje – afrikinio kiaulių maro virusas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) inspektorių iš keleivių baltarusių Vilniaus geležinkelio stotyje konfiskuotose dešrose, ištyrus mėginius, išskirtas afrikinio kiaulių maro (AKM) virusas.
Pasak VMVT pranešimo, Vilniaus geležinkelio stotyje kasdien konfiskuojama apie 15 kg įvairių gyvūninės kilmės produktų, kuriuos į mūsų šalį bando įvežti keleiviai, atvykstantys iš Baltarusijos.
VMVT inspektoriai paėmė konfiskuotų baltarusiškų dešrų mėginius ištirti laboratorijoje. Dešros buvo su ženklinimo etiketėmis, pagamintos Baltarusijos įmonėje. Ištyrus juos Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto Molekulinės biologijos skyriuje, išskirtas afrikinio kiaulių maro virusas.
„Tokie atvejai dar kartą parodo, kad virusas gali plisti ne tik Baltarusijos pasienyje, bet su užkrėstais maisto produktais nukeliauti į bet kurį Lietuvos rajoną. Kontrolę intensyviname ir toliau, visomis priemonėmis stengiamės užkirsti įmanomus kelius šiai pavojingai ligai plisti. Verčia sunerimti, kad tai jau antras atvejis, kai mūsų šalyje AKM nustatomas baltarusiškoje dešroje, įvežtoje asmeniniame bagaže. Nors žmonėms virusas nepavojingas, bet papuolęs į aplinką, jis nenuspėjamas ir labai atsparus žemoms temperatūroms“, – sakė VMVT direktorius Jonas Milius.
VMVT primena, kad iš trečiųjų šalių į Europos Sąjungą, taip pat ir į Lietuvą, draudžiama įvežti mėsos ar pieno produktus bei gaminius, taip pat kitus gyvūninės kilmės maisto produktus. Atsivežti draudžiama net ir nedidelius šių produktų kiekius savo reikmėms.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto