Baltijos kelio sąšaukoje dalyvavo ir mažeikiškiai

Autoriaus nuotrauka

[nggallery id=560 template=caption]Trys autobusai – per šimtą mažeikiškių šeštadienį vyko į Baltijos kelio sąšauką, skirtą Baltijos kelio 25-mečiui paminėti.
Pasvalio rajono Puškonių kaime, kur mažeikiškiai prieš dvidešimt penkerius metus stovėjo susikibę rankomis ir kur Baltijos keliui atminti yra pastatytas kryžius bei mažeikiškių pasodintas ąžuoliukas,  buvo padėta gėlių bei uždegtos žvakutės, įvyko susitikimas su vietos bendruomene.
Čia mažeikiškius aplankė iš Vilniaus į Saločius vykstanti delegacija, kuri vežė į pasienį palaimintos duonos, surinko mažeikiškių palinkėjimus Lietuvai iš kartos į kartą. Bendri mažeikiškių palinkėjimai buvo surašyti į Baltijos kelio knygą.
Lietuvos ir Latvijos pasienyje – Saločiuose –  mažeikiškiai dalyvavo baigiamajame Baltijos kelio sąšaukos renginyje, kurio metu Lietuvos, Latvijos ir Estijos Parlamentų vadovai atidengė Baltijos kelio 25-mečiui skirtą paminklą.
Paskui mūsų rajono delegacija šildėsi prie Vienybės laužo, stebėjo koncertą, kuriame pasirodė ir Mažeikių kultūros centro tremtinių ir politinių kalinių choras „Atmintis“.

7 Atsakymai į “Baltijos kelio sąšaukoje dalyvavo ir mažeikiškiai”

 1. jojo parašė:

  Jus dziaukites, kad del geresnio desros kasnio galima isvykti dirbti i uzsieni. O ka darytumet jei tebebutumem prie ruso? Nei isvaziuot galetumet, nei uzsidirbt cia. Isvaziuoja kurie nori daug uzdirbt, arba kuriems cia nesiseka. Pinigu niekada nebuna per daug. Kai vogt is kolukiu nebegalima, tai ir gyvent nebemokat. Nieko baisaus, pakentekit, jusu vaikai jau nevogdami ismoks dirbt.

 2. Marytė parašė:

  Anais laikais dirbau melžėja fermoje, išleidau 3 sūnus į aukštuosius mokslus. Pasikeitė laikai ir jų paslaugų niekam, pasirodo, nereikia. Nebent imk kastuvą ir eik pusvelčiui kasti griovių. Dabar jie visi dirba Danijoje pas ūkininkus. Tai nors pinigėlių uždirba. Štai kur mes nuėjome su ta laisve. Baisiau ir klaikiau ir būti nebegali. Valdžios vyrų pilvai tik didėja, piniginės storėja, mašinų markės gerėja. Štai kam ta laisvė buvo reikalinga. Manau, kad taip ilgai nesitęs – įvyks kokia revoliucija ir mums, ubagams, gal nušvis koks vilties spindulėlis.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Zmones vis dar tiki sviesesniu rytojumi.Bet tiesa ta,kad jo nesulauke zmones palieka Lietuva , vyksta i kt.ES salis dirbti,kad galetu normaliai gyventi ir padeti savo vaikams. O kaip pradeti savarankiska gyvenima jaunimui? Turint issilavinima,mazai kas randa darba Lietuvoje. Kada ateis tas sviesesnis rytojus,niekas nezino? Gerai gyvena tik valdziazmogiai,kuriems eilinis zmogelis tik zmogaus seselis!

 4. Gintautas parašė:

  Niekas nesitikėjo, kad dėl duonos kąsnio reikės vykti į svetimas šalis uždarbiauti. Palieka vyrai vaikus, žmonas ir traukia svetur pinigėlių uždirbti. Štai tau ir laisvė. Jau dauguma prakeikė tą laisvę. Tik propagandos ruporai tebeaiškina, kaip gerai, kad esame laisvi.

 5. Gintas parašė:

  Niekas nesitikėjo, kad dėl duonos kąsnio reikės važiuoti į svetimas šalis. Vyrai palieka šeimas ir išvyksta uždarbiauti , kad galėtų išmaitinti vaikus, žmoną…. Baisiau ir būti negali. Ir tai vadinasi taip išliaupsinta laisvė.Dauguma prakeikė jau tą laisvę.

 6. taiva parašė:

  Kadangi ponia Dina matyt iš buvusių ir esamų dar komsomolkų,
  tai Lietuvos patriotai atrodo nenormalūs.
  Šaunuoliai Mažeikiškiai kad dar išlaikot patriotizmo dvasią.

 7. Dina parašė:

  Tai kad čia vieni beretininkai, o daugiau normalesnių ką , nebuvo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*