Baltijos šalims realus pavojus negresia

ELTOS nuotrauka

Premjeras Algirdas Butkevičius sako nemanantis, kad Rusija prieš Baltijos valstybes gali panaudoti tokias pat agresijos priemones, kokias panaudojo prieš Ukrainą.

NATO narystė stiprina

Taip Premjeras komentuoja Jungtinės Karalystės gynybos sekretoriaus Maiklo Falono (Michael Fallon) pareiškimą, kad kyla realus pavojus, jog Maskva gali bandyti destabilizuoti padėtį Baltijos šalyse, skelbia LRT.lt.
Kalbėdamas Vilniaus knygų mugėje, A. Butkevičius sakė, kad Baltijos šalys yra NATO narės, ir situaciją reikėtų komentuoti šiek tiek atsargiau.
„Manau, kad tikrai to paties, ką panaudojo Ukrainoje, (Rusija) negali panaudoti Baltijos šalims, nes Baltijos šalys yra NATO narės, ir šiuo metu yra sustiprinta Baltijos šalių gynyba. Norėčiau būti truputį atsargesnis. Manau, kad mūsų visiškai kitas statusas ir pasirengimo lygis, negu buvo Ukrainos“, – įsitikinęs Vyriausybės vadovas.
Jis teigia nežinąs, kodėl daromos tokios išvados.
„Gal jie (ELTA) turi kokios nors mums nežinomos informacijos. Bet manau, kad neturėtų būti daromi tokie pareiškimai. Jeigu tokia informacija yra, ja galėtume pasikeisti tarp kolegų diplomatiniais kanalais“, – mano A. Butkevičius.

Įžvelgė pavojų

Jungtinės Karalystės gynybos sekretorius M. Falonas, viešėdamas Siera Leonėje, pareiškė, kad kyla realus pavojus, jog Rusija bandys destabilizuoti padėtį Baltijos šalyse.
M. Falonas sako neatmetantis, kad Rusijos prezidentas Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje gali naudoti panašią taktiką kaip Ukrainoje, todėl, pasak gynybos sekretoriaus, NATO turi būti pasiruošusi bet kokiai galimai Maskvos agresijai.
Jis tai išsakė po Jungtinės Karalystės premjero žodžių, kuriais jis kvietė Europą pasakyti Rusijai, kad ši sulauks ilgalaikių pasekmių, jeigu nesiliaus destabilizuoti padėties Ukrainoje.

2 Atsakymai į “Baltijos šalims realus pavojus negresia”

  1. Vardas (privalomas) parašė:

    Kaip visada,viskas tik gerai?! Zmones patys mato ir jaucia… Is „skestancio laivo“ ir ziurkes bega! Atsiprasau,Migruoja!

  2. realus pavojus parašė:

    raudonsnukių amb vagių gauja,keičianti spalvas ir prisitaikanti prie visų santvarkų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto