Bandoma gelbėti technikos paminklą

Savivaldybės tarybos patvirtinta komisija apžiūrėjo Viekšnių vandens malūną ir išsakė pastabas nuomininkų atstovui Vladui Petkevičiui. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Viekšnių vandens malūno likimu susirūpino Savivaldybė. Šį technikos paminklą suskubta gelbėti, kai viekšniškiai pradėjo skambinti pavojaus varpais. Atrodytų, kad iki tol daugiau nei šimtmetį skaičiuojančio pastato būklė mažai terūpėjo tiek nuomininkei – „Viekšnių malūno“ bendrovei, tiek ir pastato šeimininkei – Mažeikių rajono savivaldybei.
Pradėjus viešai diskutuoti apie malūno problemą, vietos politikai patvirtino specialią komisiją. Apžiūrėjusi technikos paminklą, ji įpareigojo nuomininkus imtis priemonių, kad būtų sustabdytas pastato irimas. Kita vertus, net komisijos nariai abejoja, ar tai bus padaryta.

Kraupus vaizdas

Šiuo metu Viekšnių vandens malūno pastato būklė avarinė – pro sienų skyles švilpia vėjas, veržiasi vanduo ir sniegas, medinės grindys išpuvusios, o viduje esantys įrenginiai – surūdiję arba išgraužti kirvarpų.
Malūno išorė ne ką „gražesnė“ – matosi, kad kasdien malūno sienos netenka plytų. Bent jau tokį vaizdą pamatė komisijos nariai, kai lankėsi Viekšniuose ir apžiūrėjo vandens malūną.

Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto