Bandomieji egzaminai – mados reikalas?

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Mokykloje įgytas biologijos, matematikos ir istorijos žinias moksleiviai galėjo pasitikrinti dalyvaudami projekte „egzaminatorius.lt bandomasis“.
Matematikos bandomąjį egzaminą panorusių laikyti moksleivių rezultatai sukėlė nerimo ir diskusijų visoje šalyje.

Mados, o ne naudos reikalas

Bandomųjų egzaminų organizatoriai, 11–12 klasių moksleivius vasarį ir kovą kvietę pasitikrinti trijų mokomųjų dalykų žinias, nurodė, kad tai padaryti verta, nes tokia galimybė yra nemokama.
Svetainės lankytojus organizatoriai tikino: bandomųjų egzaminų užduotys, sudarytos ekspertų, patikimai nustato moksleivių žinių ir gebėjimų lygį.
Savivaldybės švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus tai komentavo gana skeptiškai: „Man kyla klausimas, ar ne per daug visokių tų bandymų organizuojama. Ir tas daroma, ir anas, o peržvelgus, kiek yra skelbimų su siūlymais pasitikrinti, įsivertinti savo žinias, pasiruošti egzaminams, susidaro įspūdis, kad kas netingi, tas kažką ir organizuoja. Beje, kai kurie tokie tinklalapiai yra mokami“.
Vedėjo nuomone, tokie patikrinimai yra mados padiktuotas reikalas.

Biologija – populiarus pasirinkimas

Interneto svetainėje egzaminatorius.lt skelbiamos mokyklos, kurių moksleiviai bandomuosius egzaminus laikė aktyviausiai, bei moksleivių surinktų balų vidurkiai.

Plačiau skaitykite laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto