Bausmių sugriežtinimas pažeidėjus verčia susimąstyti?

Per šiuos metus užfiksuoti penki šiurkštūs žvejybos bei du šiurkštūs medžioklės taisyklių pažeidimai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Rajono aplinkosaugininkai nuo metų pradžios jau nubaudė daugiau kaip trisdešimt pažeidėjų. Vienam nepilnamečiui teks atsakyti už žiaurų elgesį su gyvūnais.


Upėje skandino kačiuką 

Šiomis dienomis Mažeikių rajono aplinkos apsaugos pareigūnai priims sprendimą administracinėje byloje, kurioje žiauriu elgesiu su gyvūnais kaltinami du nepilnamečiai – šešiolikmetis ir keturiolikmetis mažeikiškiai.
Dar liepos septynioliktąją, važiuodami pro Tirkšlių miestelį, žmonės pastebėjo, kad du paaugliai, sugavę kačiuką, įmetė jį į upelį. Kai kačiukas išlipo ant kranto, jis vėl buvo įmestas į upelį, o po to vienas paauglys, kaip paaiškėjo, šešiolikmetis D. G., jį apmėtė akmenimis.
Žmonės paauglius sulaikė ir perdavė atvykusiems policijos pareigūnams, šie pradėjo administracinę teiseną.
Įkliuvęs šešiolikmetis į pareigūnų akiratį jau buvo patekęs ir anksčiau – du kartus baustas už pasirodymą neblaiviam viešoje vietoje, už viešosios tvarkos pažeidimą jam jau skirta 140 Lt bauda.
Už žiaurų elgesį su gyvūnais vaikinui gresia bauda nuo šimto iki trijų šimtų litų.


Pinigai papildė biudžetą 

Per šiuos metus mažeikiškiai pareigūnai nustatė trisdešimt tris gyvūnijos naudojimo (žvejybos ir medžioklės) taisyklių pažeidimus. Pažeidėjai sumokėjo 7400 litų baudų. Dėl gamtai padarytos žalos žvejai į valstybės biudžetą taip pat sumokėjo 1086 litus, o medžioklės taisyklių pažeidėjai – tūkstantį litų.  Per šiuos metus užfiksuoti penki šiurkštūs žvejybos bei du šiurkštūs medžioklės taisyklių pažeidimai. Konfiskuoti šeši tinklai, dvi valtys bei šeši bešeimininkiai tinklai, iš brakonierių paimtos dvi kilpos. 
„Norime priminti visiems žvejams, kad su meškeriotojo bilietu (kurį galima įsigyti elektroniniu būdu arba loterijos „Perlas“ terminaluose) galima žvejoti tik neišnuomotuose vandens telkiniuose – mūsų rajone tai visos upės ir Juodeikių tvenkinys. Aštuoniuose vandens tvenkiniuose: Sedulos bei Plinkšių ežeruose ir Pašerkšnės, Šerkšnėnų, Tulnikių, Leckavos, Renavo bei Kalnijų  tvenkiniuose, kurie išnuomoti Mažeikių medžiotojų ir žvejų draugijai, galima žvejoti tik su žūklės leidimais, kuriuos galima įsigyti minėtoje draugijoje“, – priminė Mažeikių aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis specialistas Alfredas Nicius.


Padidinus baudas brakonierių sumažėjo

Aplinkos ministerija pristatė naujausius gyvūnijos apsaugos kontrolės šalyje rezultatus. Šių metų pirmojo pusmečio rezultatai aplinkosaugininkus nuteikė optimistiškai – priimtos gyvūnijos apsaugos priemonės pateisino lūkesčius.
Per pirmąjį šių metų pusmetį organizuoti 1638 reidai, kurių metu nustatyti 2495 pažeidimai gyvūnijos naudojimo srityje. Tai šešiais procentais daugiau nei 2012 m. tuo pačiu laikotarpiu (2343 pažeidimai).
Labiausiai yra nepaisoma žvejybos taisyklių. Iš viso išaiškinti 2238 mėgėjų žūklės taisyklių pažeidimai, iš jų naudojant draudžiamus žūklės įrankius – 212.
Padaugėjo medžioklės taisyklių pažeidimų. Jų nustatyta 57 – penkiais pažeidimais daugiau lyginant su praėjusių metų pirmojo pusmečio duomenimis.
Medžioklės ir žvejybos taisyklių sugriežtinimas davė akivaizdžių rezultatų. Už gyvūnijos naudojimo reikalavimų pažeidimus skirta 320 tūkstančių litų administracinių baudų, už gyvūnijos ištekliams padarytą žalą pateikta 435 tūkstančių litų civilinių ieškinių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto