Bažnyčioje – Dailės mokyklos mokinių darbų paroda

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčioje eksponuojama Mažeikių dailės mokyklos mokinių darbų paroda.

Laikosi tradicijos

Dailės mokyklos direktorius Zenonas Steponavičius „Santarvei“ sakė, jog mokyklos bendruomenė jau bene penkiolika metų tradiciškai Vasario 16-osios proga rengia mokinių darbų parodas.
Jos iš kitų parodų išsiskiria tuo, kad darbai yra kiek kitokie nei įprasta, ne akademiniai, o laisvesni. Juos vaikai piešia ne pamokų metu, o specialiai šiai progai.
„Šie darbeliai visą laiką būna teminiai. Mėginame pačią darbų tematiką susieti su mūsų valstybinės šventės prasme“, – sakė Z. Steponavičius.

Temą padiktavo aplinkybės

Parodos darbų tematiką padiktavo nerami pasaulio politinė situacija. Bažnyčią puošia dailės mokyklos auklėtinių kurtos vėliavos su šventojo Kazimiero atvaizdais.
„Davėme vaikams užduotį, kad nupieštų, kokį jie įsivaizduoja Lietuvos globėją šv. Kazimierą. Tai štai, matote rezultatą – vėliavas. Buvo atrinkti 40 vaikų, kurie galėtų tokią užduotį atlikti. Iš jų atrinkome 8 darbus, kurie labiausiai atspindi temą, nuotaiką ir iš jų padarėme vėliavas. Darbus piešė įvairaus amžiaus vaikai. Jauniausiam jų aštuoneri, o vyriausiam turbūt kokie keturiolika metų“, – informavo Z. Steponavičius.

Puiki parodų erdvė

Lankantieji Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčią jau kurį laiką mato ir jos sienas puošiančius piešinius. Tai taip pat dailės mokyklos mokinių kūryba.
Paroda surengta mokyklos 25-mečio proga.
„Man atrodo, kad ta paroda labai organiškai „įsirašė“ į bažnyčios interjerą. Piešinių spalvos dar labiau sumodernina mūsų bažnyčios interjerą. Tad visiems Mažeikių dailininkams siūlau mėginti bažnyčioje eksponuoti savo darbus. Juolab kad juos čia geranoriškai priima. Būtų labai įdomu, kad bažnyčioje atsirastų keičiamų parodų tradicija“, – idėja pasidalijo pašnekovas.

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto