Bažnyčios jubiliejų primins ąžuoliukas

Rudenį medingėniškiai pradėjo linksmai – rugsėjo 11 dieną bendruomenė kartu su svečiais paminėjo Švč. Trejybės bažnyčios 120 metų jubiliejų ir atšventė miestelio šventę.

Sporto entuziastai

Šurmulys Medingėnų centre prasidėjo sporto varžybomis, kurias surengė Rietavo savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistas Mantas Vaičekauskas.
Nors oras šiluma ir nelepino, išbandyti savo jėgas krepšinio 3 x 3 aikštelėje, rankos taiklumą mėtant smiginio strėlytes ar stiprumą dalyvaujant rankų lenkimo rungtyje sporto entuziastams tai nesutrukdė.
Po varžybų medaliais ir taurėmis pasipuošė visi nugalėtojai. Krepšinio aikštelėje geriausiai pasirodė komandos „Švarcas ir Ko“ (trečioji vieta), „Tverai“ (antroji vieta), „Jug žinojom“ (pirmoji vieta).
Ovidijui Žaludai, Deivydui Šeršeniui ir Airidui Norvilui geriausiai sekėsi „Krokodilo“ rungtyje. Jie atitinkamai pasidalijo trečiąją, antrąją ir pirmąją vietas.

Rankos taiklumą žaisdami smiginį išbandė ir vyrai, ir moterys. Tarp moterų taikliausios buvo Monika Judeikytė (trečioji vieta), Gabija Piekytė (antroji vieta), Paulina Mickutė (pirmoji vieta). Tarp vyrų – atitinkamai Viktoras Krajinas, Žydrūnas Pankauskas, Martynas Kasperavičius.
Rankų lenkimo rungtyje prizines vietas pasidalijo G. Piekytė (bronza), P. Mickutė (sidabras), M. Judeikytė (auksas). Tomas Stanius (trečioji vieta), M. Kasperavičius (antroji vieta), Gražvydas Norvaišas (pirmoji vieta) buvo stipriausi tarp vyrų.

Pasodino proginį ąžuoliuką

Vidurdienį medingėniškius ir svečius sukvietė šv. Mišios, kurias aukojo Telšių vyskupijos generalvikaras Vilius Viktoravičius. Dalyvavo bažnyčią aptarnaujantis Tverų parapijos klebonas Aivaras Pudžiuvelis, Rietavo parapijos klebonas Antanas Gutkauskas.
Po pamaldų 120 metų sukaktį švenčiančios Švč. Trejybės bažnyčios šventoriuje pasodintas ąžuoliukas, skirtas jubiliejinei datai įamžinti.

Priminsime, kad dabartinė medinė, neogotikinio stiliaus, stačiakampio plano, dvibokštė bažnyčia Medingėnuose buvo pastatyta 1901–1902 m. Jos statyba rūpinosi klebonas Kazimieras Malinauskas.

Sveikinimai ir vaišės

Vėliau visi mėgavosi miestelio šventės renginiais. Medingėniškių tądien laukė turininga kultūrinė programa, mažųjų – linksmybės ant batutų ir veidukų piešėja Gerda Mikutytė.
Koncertinę programą pradėjo ir ryškiomis spalvomis papuošė rytietiškų šokių studija „Meliha“ iš Šiaulių, vadovaujama Eglės Rukienės. Po nuostabaus šokėjų pasirodymo renginio vedėja Eglė Fabijonavičienė į sceną kvietė sveikintojus. Bendruomenės gyventojams ir svečiams gražios šventės linkėjo seniūnas Tomas Sragauskas, meras Antanas Černeckis, Savivaldybės tarybos narys Alfredas Mockus.

Bendruomenės pirmininkė Irena Bagdonienė visiems dovanojo gimtadienio tortą, kuris pirmiausia nustebino grožiu, o vėliau ir skoniu. Bet ne vien tortu tądien buvo lepinami šventės dalyviai – jau tradicija tapo ir medžiotojų būrelio gurmaniškos vaišės.

Grožio puoselėtojai

Tradiciškai per šventę apdovanojami grožį puoselėjantys Medingėnų seniūnijos gyventojai.
2022 metais gražiausiai tvarkoma išrinkta Nijolės ir Romaldo Kubilių sodyba. Antroji vieta skirta Laimai ir Kęstučiui Kuzminskiams, trečioji – Tomai ir Tomui Gendroliams. Už gražiausiai senjorės tvarkomą sodybą apdovanota Jadvyga Daukšienė. Tvarkingiausiu daugiabučiu išrinktas namas Šatrijos Raganos g. 1.

Turtinga kultūrinė programa

Skambiomis dainomis medingėniškius džiugino saviškiai – Medingėnų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Ilmos Žilienės. Šventės dalyvius į šokių aikštelę viliojo Rietavo kultūros centro kapelos „Subata“ (vadovė Aida Liutikienė) melodijos, gražių emocijų į muzikinę pynę įpynė „Sodžiaus“ (vadovė Vilija Razmienė) iš Stalgėnų atliekamos dainos.

Paskutinius liaudies muzikos akordus susirinkusiesiems dovanojo šaunus ansamblis „Šerkšnė“ iš Mažeikių rajono.
Koncertinėje programoje skambėjo ne tik liaudies muzika – charizmatiški, energija trykštantys Tomas ir Julius iš Plungės džiugino populiarių popdainų programa.
Skambių dainų puokštę savo atliekamais šlageriais papuošė ir visus smagiai pašokti kvietė atlikėja I. Žilienė, renginį vainikavo grupė „Gers“.

Kad nedideliuose Medingėnuose būtų parodyta tokia turtinga meninė programa, suburti jėgas turėjo bendruomenė ir rėmėjai. Rietavo kultūros centro Medingėnų filialo kultūros renginių organizatorė I. Žilienė ačiū tarė bendruomenės pirmininkei I. Bagdonienei, seniūnui T. Sragauskui ir visiems kitiems, prisidėjusiems prie šventės organizavimo.
Rita STANČIUKIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto