Bažnyčios skola – iš rajono biudžeto

Dvylika metų mikrorajono centre veikianti bažnyčia – vis dar nebaigta statyti, nes pastatas nepriduotas valstybinei komisijai. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Bažnyčia nėra biudžetinė įstaiga ar organizacija, tačiau tai netrukdo prašyti paramos iš mokesčių mokėtojų – tikinčiųjų ir ne tik jų. Nors Savivaldybės biudžeto lėšų pritrūksta svarbiems biudžetininkų poreikiams, tačiau ne kartą buvo tenkinti bažnyčios prašymai.
Politikai be didelių diskusijų sutiko padengti Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios skolas už šildymą. Pasak jų, tai parama ne bažnyčiai ar klebonui, bet tikintiesiems.
Galbūt ir sveikintina tokia pagalba, jei ne vienas „bet“ – iš biudžeto sumokėta už šildymą pastato, kuris iki šiol nėra įteisintas, nes nepriduotas valstybinei komisijai.

Prašymams pritarė Taryba

Savivaldybės duomenimis, 2016 metais Mažeikių rajono savivaldybės administracija su Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapija sudarė dvi finansavimo sutartis, pagal kurias šiai parapijai iš viso pervesta 15 853 eurų.
Dar vasarą, liepos mėnesį, Savivaldybės meras gavo Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijos administratoriaus Zenono Degučio prašymą dėl skolos (15 tūkst. eurų) bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ nurašymo.
Nustatyta tvarka – Tarybos 2016-09-30 sprendimu – tam buvo numatyta Savivaldybės biudžeto lėšų ir jau spalio 6 dieną Savivaldybės administracija su parapija pasirašė finansavimo sutartį, pagal kurią skirta 5 tūkst. eurų padengti įsiskolinimą už suvartotą šilumos energiją.
Tokiu pat pagreičiu buvo sprendžiamas ir kitas prašymas dėl lėšų (10 853 eurų) skyrimo šiai parapijai. Jis gautas lapkričio 9 dieną iš naujojo parapijos klebono Gintaro Lengvino, o jau šio mėnesio 25 dienos sprendimu numatyta skirti Savivaldybės biudžeto lėšų ir lapkričio 30 dieną Mažeikių šv. Pranciškaus Asyžiečio parapijai skirta 10 853 eurų sumokėti likusią dalį skolos už suvartotą šilumos energiją.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

23 Atsakymai į “Bažnyčios skola – iš rajono biudžeto”

 1. to -AS parašė:

  Parodyk .kur Mažeikiuose nėra socdemų lesyklos?Mokyklų ,darželių vadovai , bažnyčių vadovai -socdemų draugai .Mažeikiuose ,kur pasisuksi ,ten kyšo socdemų ausys.O kad bažnyčiai padeda ,tai gerai .Nepavydėkit ,nes jums vistiek tų pinigų nematyti .Geriau bažnyčiai ,negu vėjais paleisti į atskirų piliečių kišenes.

 2. AS parašė:

  Silumos tinklai socdemu lesykla su Jurkumu priesakyje. Negi savivaldybei gaila mokesciu moketoju pinigu,jug gali pritrukti lesu silumos tinklu darbuotoju tukstantinems algoms.

 3. to atsiminkite parašė:

  Katras organas? Ką ji valdo? Eik ir aukok organui, kad mano ir mano vaikų pinigų neprašytu už tokį milžinišką pastatą.

 4. atsiminkite parašė:

  ,kad baznycia yra zmoniu valdymo organas.

 5. Agnei parašė:

  Nelabai supratau kam iš vis gaisrininkus kvietėte, reikėjo pasimelsti ir ugnis būtų užgęsusi :-)

 6. Agnė parašė:

  Alsėdžiuose yra veikianti gaisrinė, tačiau pernai mokytojos namas sudegė iki pamatų.Mano brolio pagalbiniame pradėjo smilkti, rūkti dūmai, tai neišmanėliai gaisrininkai atvykę padarė skersvėją, tokį sukėlė gaisrą, kad tik malda atsiuntė staiga vėją, nukreipė ugnį nuo naujai suremontuotų pastatų, nuo kaimynų namų.Meldžiu Dievą, kad nelaimėje atsiųstų tikinčius profesionalus

 7. vietinis parašė:

  Visa problema yra tame, kad naujasis klebonas, matyt, nelenda valdančiai ir kitoms partijoms į vieną vietą, tai partiniai ir jų rėmėjai dabar pamatė, kad bažnyčia neįteisinta, šildymo nereikia remti.

 8. vietiniui parašė:

  Kaip suprantu, kultūra jūsų nedomina, mokyklos nelankėte, o kai jūsų namuose kils gaisras, gaisrininkams neskambinsite – žiūrėsite ir melsitės :-)

 9. vietinis parašė:

  Į kultūros centrą, mokyklą, gaisrinę net į savivaldybę nevaikštau, tai gal nešildykim ir jų. Net, tiltu per geležinkelį nesiruošiu eiti, tačiau nepavydžiu kitiems kam šito reikia.

 10. vietiniui parašė:

  Tai gal už tą šilumą bažnyčioje patys tikintieji ir turėtų susimokėti! Labai patogu sėdėti šiltai kitų sąskaita. Kažin ar labai butumėte patenkintas, jei jums kas nors pateiktų sumokėti sąskaitą už kaimyno bute sunaudotą šil;umą ar kitas jo išlaidas?

 11. vietinis parašė:

  Apgailėtina, kad taip pavydima tikintiems žmonėms bažnyčioje šilumos, patalpų remonto. Tikintieji moka už gatvę kur niekada nevaikšto, bedarbiams pašalpas, gaisrinę, mokyklas kur bedievystės, abejingumo Lietuvai, miestui mokoma.

 12. kainas parašė:

  pagal gerb. tarybos nare supratau , kad tokia pat parama galima ir maxmai, taigi zmones lanko maxma. matomai daug nuodemiu

 13. KADA parašė:

  SAVIVALDYBES ADMINISTRACIJA IR TARYBA BAIGS TYCIOTIS IS ISTATYMU.

 14. Apolinarija, pencininkė parašė:

  Kodel nepaskelbiamas telefono numeris, kuriuo butu galima aukoti baznyciai eurus? As koki 10 euru paaukociau.

 15. E.V. parašė:

  Tokių pinigų būtų užtekę sutvarkyti kelių kiemų asfalto dangą.

 16. o parašė:

  tai kaip Z.Degutis per tiek metų nesugebėjo bažnyčios priduoti?Bet mašinoms liuksusinėms kažkaip uužteko pinigų,o juk klebonų algos mažos…

 17. Akivaizdutikrai parašė:

  Belieka vargstantiems eiti i baznycia…

 18. Akivaizdu parašė:

  Matosi, kad Mažeikių rajono savivaldybės administracija mokesčių mokėtojų pinigus skiria kunigui, o nevargstantiems mažeikiškiams. Ar yra toks atvejis kur nors Lietuvoje?

 19. Komentatorius parašė:

  Oho, valstybė remia verslą, kuris nesugeba susimokėti mokesčių. Neblogai tie Mažeikiai gyvena.

 20. Hmm parašė:

  O cerkvei ar kitokiems maldos namams irgi skyrė ?Nes tikintieji visi vienodomis teisėm

 21. Petras parašė:

  Gėdingas straipsnis: ne tik maldos namai, bet ir Mažeikių kultūros centras: koncertai, parodos ir t.t.

 22. vija parašė:

  Kažkodėl tik šiai bažnyčiai visada parama, o senamiesčio bažnyčiai neskiria nei šildymui, nei dabartiniam remontui…kodėL???

 23. Vardas (privalomas) parašė:

  Nepriduotam pastatui biudzeto pinigai nepriklauso grubus istatymo pazeidimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto