Bedarbiai gali atsisakyti darbo

Gegužės 1-ąją dieną Darbo biržos Mažeikių skyriuje buvo registruoti 4 292 darbo ieškantys asmenys, o per balandžio mėnesį rajone buvo užregistruotos 245 laisvos darbo vietos. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nusprendė, kad atmetę darbo pasiūlymus bedarbiai nebus braukiami iš Darbo biržos bedarbių sąrašų. Tokiu būdu ieškantys darbo asmenys išsaugos išmokas bei socialines garantijas.
Tačiau ne visi darbdaviai džiaugiasi bedarbiams palankiu sprendimu – baiminamasi, kad įmonėms
bus sunku rasti darbuotojų.   

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė balandžio 24-ąją pasirašė įsakymą „Dėl Darbo rinkos stebėsenos sąlygų ir tvarkos aprašo pakeitimo“. Šio įsakymo pagrindu bedarbiai galės atsisakyti jiems siūlomo darbo ir už tai nebus išbraukiami iš Darbo biržos sudaromų ieškančiųjų darbo sąrašų.
Toks sprendimas registruotų darbo biržoje žmonių naudai buvo priimtas vykdant Lietuvos Vyriausiojo administracinio teismo sprendimą, kuriuo pripažinta, kad ankstesnis socialinės apsaugos ir darbo ministrės įsakymas dėl bedarbių statuso panaikinimo prasilenkia su įstatymais.
Asmenys, kuriems darbo iš tikrųjų nereikia, bent jau kurį laiką gali jaustis ramūs, nes atmetę darbo pasiūlymą užimti laisvą darbo vietą, nebebus braukiami iš bedarbių sąrašų ir nerizikuos netekti socialinių garantijų bei pašalpas suteikiančio bedarbio statuso.

Plačiau  – „Santarvės“ laikraštyje.

12 Atsakymų į “Bedarbiai gali atsisakyti darbo”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Gal darbdaviai prades gerbti savo darbuotojus? Gales atsisakyti darbo vietos,suzinoje,kad darbdavys isnaudoja savo dirbanciuosius. Daugiau kontroles jiems reikia. Niekur nera taip isnaudojami dirbantieji,kaip Provincijose!

 2. taivai parašė:

  Jetau na Jus ir turite laiko spoksoti kada kas kiek miega ant suoliuko…pati dirbu jau 2 men.viesuosius darbus nei geriu,nei miegu ant suolo,nes tikrai nera kada teritorijos nera mazos,o tai kas jas sutvarko jei Jums vaidenasi,kad tik tokie tinginiai dirba.Kitam zmogui ir sveikata neleidzia plusti nuo dusios,juk ne jaunuoles besame ,netoli pensija.Bet norisi pinigeli uzsidirbti.

 3. taiva parašė:

  Geriausiai kai reik atidirbti viešus darbus miestui.
  Geras pavyzdys nuo 2015 05 mėn pradžios vienos moters „atidirbimas-darbas“ renkant šiukšles Pavenčių gatvėj. Ateina palengva iki sustojimo „Pavenčių -Pavasario“ gatvė-pasėdi gal pamiega 2 valandas ant suoliuko ir kiūtina atgal. Gal sakau yra darbuotojų atsakingų už šitų „DARBININKŲ“ priežiūra ir darbo rezultatus.

 4. Zigmis parašė:

  pieno zvaigzdes moka300euru.aikit ir varikit po 12val be pertraukos net pamyzimui.

 5. xx parašė:

  tas liecia ir pienine.Darbas vergiskas o moka skatikus ,vis dejuoja,kad dirba nepelningai.Tai iskur tie valdzios milijonai ?Gaili zmogui sumoket ir nueis tie milijonai perniek.Taip yra suredyta-lazda su dviem galais yra-vienam nueinant,kitam pareinant….

 6. bedarbe parašė:

  teisingas sprendimas.O taip darbo birza siuncia bet kur,darbdavys akys pavarto ir nelabai supranta ko cia atsivilkai? man keista,kad garbina valdzia tokias imones kur nuolat keiciasi darbininkai,isvis skaitau tokia imone nieko verta…

 7. bedarbe parašė:

  Vyniautas isvis jauciasi nebaudziamas, jis paima zmogu atseit isbandyt, padirba kelias dienas ir keicia kitais bandomaisiais, va taip ir dirba pas ji isvis uz dyka, o kur darbu saugos tarnybos, mokesciu inspekcija, sodra-kur jie ziuri

 8. VERGIŠKAS DARBAS parašė:

  Valdžia buvo sukūrusi sąlygas darbdaviams išnaudoti darbuotojus, mokant jiems skatikus, nežiūrint kokios darbo sąlygos. Taip ir lobo mūsų gerbiami darbdaviai, per kelius metus tapę milijonieriais. Gėda už tokius darbdavius. Dabar gal viskas pasikeis, žmonės nebebijos atsisakyti vergiškų darbų ir nebus išbraukti iš darbo biržos sąrašų, o taip pat nenutrūks ir išmokų mokėjimas.

 9. as parašė:

  seniai taip reikejo,nebeisnaudos musu savo mazais atlyginimais ir ilgom valandom..

 10. Suskiui Vyniautui parašė:

  Aferistams tokiems kaip Vyniautui nebeišdegs susitarus su birža,kas nenori pas ji dirbti,kad mestu lauk:-D

 11. laima parašė:

  tegu moka normalu atlyginima ir nereikes ieskot darbininku

 12. zita parašė:

  labai gerai ,ponulei gales patys dirbt,paprate minimumo daugiau nemoket ,senai to reikejo,gal supras pagaliau kad reikia uz darba saziningai sumoket ir zmones dirbs su malonumu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto