Bėdos bus daugiau nei naudos?

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Jau šį rudenį ketinama pradėti įgyvendinti naują tvarką, pagal kurią būtų galima ugdymo įstaigoms pateisinti vaikų nelankymą be gydytojų pažymų. Naujosios tvarkos iniciatorė – Sveikatos apsaugos ministerija. Taip tikimasi sumažinti gydytojų darbo naštą, nes jie sugaišta nemažai laiko, išrašinėdami pažymas.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija tokioms naujovėms nėra linkusi pritarti, bent jau tol, kol nėra sukurtas kitoks mokinių nelankymo dėl ligos kontrolės mechanizmas.
Švietimo specialistai mažeikiškiai sako, kad kol sunku prognozuoti, kaip naujoji tvarka atsilieps ugdymo įstaigoms, tačiau vis dėlto linkę manyti, kad bėdos bus daugiau nei naudos.

Tikisi sutaupyti

Atsisakyti popierinių gydytojų išduodamų pažymų ketinama nuo rugsėjo 1-osios. Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) deklaruoja, kad atsisakant perteklinių funkcijų stengiamasi sumažinti administracinę naštą šeimos gydytojams. Ministerija numato, kad nuo rugsėjo medikai nebeišduos 094/a formos pažymų kaip vaiko ugdymo įstaigos nelankymo pateisinimo.
Už naujovės įforminimą būtų atsakinga Švietimo ministerija, kuri, bendradarbiaudama su ugdymo įstaigomis ir ieškodama geriausių sprendimų, turi parengti konkrečias tvarkas bei numatyti, kas reikalinga, siekiant pateisinti moksleivių praleistas pamokas.
Dar viena naujovė – bus išrašomas tik elektroninis vaiko sveikatos pažymėjimas. SAM informuoja, kad pažymėjime bus atsisakyta perteklinės informacijos – pavyzdžiui, vaiko susirgimo diagnozės, tačiau bus pateikiamos rekomendacijos, kurių turėtų laikytis ugdymo įstaigos, užtikrindamos sėkmingą vaiko dalyvavimą ugdymo procese.
SAM skaičiavimu, pažymų atsisakymas padės sutaupyti apie 1,2 mln. eurų.

Kitokia nuomonė

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus yra kitos nuomonės. Jis įsitikinęs, kad naujoji tvarka pridarys daugiau bėdų nei duos naudos.
„Misterijos tarpusavyje tariasi. Sveikatos apsaugos misterija nori palengvinti darbą medikams, bet kol kas nėra alternatyvos, kaip elgtis mums, švietimiečiams. Pagal numatomą naują tvarką tėvai turi pranešti apie vaikų susirgimą. O kas bus, jei nepraneš? Konkretaus atsakymo nėra. Naujoje tvarkoje rašoma, kad, jei tėvai kelias dienas nepraneš ugdymo įstaigai, kodėl vaikas jos nelanko, pati mokykla turės imtis priemonių ir ieškoti vaiko, klausti tėvų. Atsakomybė tenka mokyklai, o tai papildoma našta pedagogams, administracijai“, – kalbėjo A. Stonkus.
A. Stonkus sakė pastebėjęs, kad kol kas nėra jokio teisės akto, kuris įpareigotų tėvus pranešti apie tai, kad vaikas susirgo.
Plačiau skaitykite laikraštyje.

2 Atsakymai į “Bėdos bus daugiau nei naudos?”

  1. Sveikatos parašė:

    apsaugos ministerijos sprendimas LABAI GERAS. Atsakingiems tėvams nereikės laiko gaišti prašant pažymų ir gydytojus apkrauti „pamokų pateisinimu“. O Švietimo ministerijai tikrai reikės pagalvoti, ką daryti su tėvų atsakomybės trūkumu.

  2. nuomonė parašė:

    Šaunuolis A.Stonkus,kad supranta,jog Sveikatos apsaugos ministerijos sprendimas netinkamas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto