
Atšilus orams ne vienas dažniau dirsteli į veidrodį ir, žvelgdamas į savo figūrą, pamąsto – reikėtų pajudėti.
Pati paprasčiausia ir didelių išteklių nereikalaujanti priemonė numesti nereikalingo svorio yra bėgimas. Tačiau norint, kad jis teiktų naudą ir malonumą, nekenktų sveikatai, pradedantiesiems bėgikams būtina žinoti bendruosius reikalavimus. Apie juos kalbėjomės su vieno geriausių mūsų rajono lengvaatlečių – bėgiko Justino Beržanskio treneriu Dainiumi Šaučikovu.
„Tendenciją, kad bėgikų pavasarį padaugėja, jau pastebėjome, tačiau vien nuo orų tai nepriklauso – svarbiausia yra noras bėgioti ir žmogaus sprendimas išeiti iš namų, pajudėti. Tokius trumpam pajudėti pasiryžusius bėgikus turiu nuvilti – tikrąjį bėgimo malonumą galima pajusti tik po pusmečio.
Pirmasis bėgimo pusmetis yra vertinamas kaip savidisciplina, kai priverti save išeiti į trasą ir bėgti, o tikrasis malonumas ateina kiek vėliau, kai organizmas pripranta prie krūvio ir poreikio judėti“, – sakė šiauliškis D. Šaučikovas.
Pasak bėgimo trenerio, daugelis pasiskaito apie bėgimo naudą, pabando ir meta treniruotes. Vis dėlto nemažai pasiryžėlių lieka. Treneris jau dvejus metus Šiauliuose dirba su bėgimo mėgėjais, grupėje yra ir 55-erių metų moteris, ir dvidešimties metų vaikinai, tad jis drąsiai teigia: pradedantiesiems bėgikams amžiaus cenzo nėra.
„Žinoma, krūvius reguliuojame pagal žmogų – juk skiriasi penkiasdešimtmetė moteris, kuri dvidešimt metų tik tvarkė dokumentus, ir to paties amžiaus vyras, kuris jaunystėje lankė kokios nors sporto šakos treniruotes. Pastarajam, skirtingai nuo kitų, po pirmųjų treniruočių nebus problemų nei su nugara, nei su raumenimis. Idealia pirmąja treniruote laikau penkių kilometrų trasą, kai kilometrą bėgi, kilometrą eini ir tai kartoji. Vieniems įveikti šiuos penkis kilometrus trunka valandą, kitiems – kiek trumpiau“, – pasakojo treneris.
Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.