Bėgimo tikslas – prisiminti ir pagerbti žuvusiuosius

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Praėjusio šeštadienio vidudienį Vilniuje startavo XXVI tradicinis tarptautinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“, skirtas žuvusiems Lietuvos laisvės gynėjams atminti.
Dalyvauti bėgime ir įveikti 9 km trasą užsiregistravo daugiau nei 6000 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš 13 užsienio šalių. Prieš bėgimą karinių dalinių atstovai, bėgimo organizatoriai ir svečiai padėjo gėlių prie Laisvės gynėjų kapų.
26-ąjį kartą vykęs bėgimas prasidėjo nuo žuvusiųjų poilsio vietos Antakalnio kapinėse ir nusidriekė Vilniaus gatvėmis iki televizijos bokšto. Anot organizatorių, pagarbos bėgime kasmet – vis daugiau dalyvių. Pasak jų: „Šiemet dalyvių beveik tūkstančiu daugiau nei pernai, pernai buvo daugiau nei užpernai. Žmonės – įvairaus amžiaus, bet dominuoja jaunimas, taip pat dalyvauja daug kariškių“.
Vilniaus gatvėmis bėgo ne tik Lietuvos gyventojai, bet svečiai iš JAV, Latvijos, Švedijos, Gruzijos, Ispanijos, Belgijos, Japonijos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Portugalijos, Čekijos, Italijos. Šis pagarbos bėgimas – ne varžybos, jame nėra nugalėtojų ir prizininkų.
XXVI pagarbos bėgime „Gyvybės ir mirties keliu“ Mažeikių šaulių 1-ąją kuopą atstovavo 39 jaunieji šauliai bei jų mokytojai iš Kalnėnų, Viekšnių, Gabijos, Sodų, Židikų jaunųjų šaulių būrelių.

Rima SKRODENYTĖ
Mažeikių Gabijos šaulių būrelio vadovė

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto