Benamių prieglobstis – ne tik Nakvynės namai

Nemokamai pastogė Nakvynės namuose suteikiama tik pirmąjį mėnesį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atšalus orams padaugėjo „pavargusių“ žmonių, šilumos ieškančių prekybos centrų, poliklinikų ar kitų įstaigų koridoriuose, daugiabučių laiptinėse. Tačiau Nakvynės namų benamiai neužplūdo, juose ir dabar yra laisvų vietų.


Padaugėjo „vienkartinių“ lankytojų


Nakvynės namų socialinė darbuotoja Zita Plechavičienė „Santarvei“ teigė, kad nors orai atšalo, gyventojų Nakvynės namuose kol kas nepadaugėjo. Atvežtieji benamiai valdiškos pastogės nepageidauja, praleidžia čia vieną naktį ir tuoj pat dingsta. 
Pavyzdžiui, nuo penktadienio tokių „vienkartinių“ gyventojų buvę net keturi. Pora iš jų Nakvynės namų darbuotojams gerai žinomi, juos teko priglausti ne pirmą kartą.
Dažniausiai gatvėje ar kitur rastus sušalusius benamius į Nakvynės namus atveža policija ar „greitoji“. Tačiau pirmadienį leisti permiegoti benamę moterį paprašė į įstaigą ją atvedęs sugyventiniu prisistatęs vyras.

Nemokamai – tik pirmąjį mėnesį 


Nakvynės namuose yra 40 gyvenamųjų vietų, iš jų: 24 vyrams, 12 moterims ir 4 trijų parų. Įstaiga  laikiną gyvenamąją vietą suteikia grįžusiems iš laisvės atėmimo vietų, socialinės reabilitacijos įstaigų, skirstymo punktų, elgetaujantiems, nukentėjusiems nuo stichinių nelaimių, smurto ir kitiems asmenims, neturintiems nuolatinės gyvenamosios vietos ar laikinai negalintiems dėl kokių nors priežasčių grįžti į savo būstą.
Nemokamai pastogė suteikiama tik pirmąjį mėnesį.
Norint apsigyventi Nakvynės namuose reikia kreiptis į rajono  Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių, Stoties g. 18. Galima tiesiogiai kreiptis ir į Nakvynės namus (Sodų g. 7), ir čia bus suteikta visa reikalinga informacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto