Bendriems mokslo ir verslo projektams skatinti bus paskirstyta 60 mln. eurų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vykdyti didelės apimties mokslinius tyrimus, įsigyti tam reikalingą įrangą įmonės galės pasinaudodamos Europos Sąjungos (ES) struktūrinės paramos investicijomis. Ūkio ministerija kviečia įmones, mokslinius tyrimus atliekančias viešąsias įstaigas teikti paraiškas gauti finansavimą.

Tikslas – kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas

Pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ Ūkio ministerija pirmuoju kvietimu paskirstys 60 mln. eurų.
„Mūsų tikslas – stiprinti šalies įmonių ir mokslo visuomenės partnerystę. Dažnai įrengti laboratorijas ir atlikti mokslinius tyrimus verslui yra per didelė finansinė našta, todėl ES investicijos sudarys galimybę 2016 m. plėstis įmonėms, kurti naujus ir inovatyvius produktus, padės kurti aukštos kvalifikacijos darbo vietas“, – teigia ūkio ministras Evaldas Gustas.
Anot ūkio ministro, tiek jau veikiančios, tiek įsteigtos naujos įmonės paramą galės gauti taikomiesiems moksliniams tyrimams, produkto prototipo sukūrimui ir bandymui, laboratorijų įrengimui ir tyrėjų personalui išlaikyti.

Paraiškos priimamos iki kovo 28 d.

Verslas pagal šią priemonę dėl finansavimo konkuruos tik su tai pačiai sumaniosios specializacijos krypčiai priskiriamais projektais.
ES investicijos bus paskirstytos projektams, veikiantiems sveikatos technologijų ir biotechnologijų, naujų gamybos procesų ir technologijų, agroinovacijų ir maisto technologijų, energetikos, įtraukios ir kūrybingos visuomenės, transporto, logistikos ir informacinių ir ryšių technologijų srityje.
Paraiškas gauti finansavimą įmonės turi pateikti VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA) iki 2016 m. kovo 28 d.
Iš viso pagal priemonę „Intelektas. Bendri mokslo-verslo projektai“ Ūkio ministerija iki 2020 m. paskirstys iki 139 mln. eurų ES investicijų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto