Bendruomenė mūru stojo už direktorę

Silvos Poškienės atleidimo iš darbo klausimas „užstrigo“ Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Viekšnių lopšelio-darželio „Liepaitė“ bendruomenė stojo ginti savo vadovės Silvos Poškienės, kuri nuo kovo mėnesio pradžios turėtų palikti užimamas pareigas dėl pasibaigusios dvejų metų terminuotos darbo sutarties. Ugdymo įstaigos bendruomenė dėl vadovės atleidimo įžvelgė galimų Darbo kodekso pažeidimų. Be to, ji pasisakė ir prieš naujo kandidato paskyrimą laikinai eiti lopšelio-darželio vadovo pareigas.
Savivaldybės administracijos vadovas pripažino, kad buvo padaryta klaidų, ir pažadėjo „namų darbus ištaisyti“.

Sumaištis dėl S. Poškienės atleidimo kilo po to, kai ji Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto narius informavo, kad jos terminuota darbo sutartis buvo pasirašyta 2017 m. kovo mėnesį ir galiojo iki 2018 m. kovo mėnesio. Jokios papildomos sutarties ar tos sutarties papildymo ji teigė nesanti pasirašiusi. Todėl esą turima darbo sutartis jau turėtų būti traktuotina kaip neterminuota.
Taip pat ji teigė be galo nustebusi, kad apie būsimą atleidimą ji sužinojo iš darželio bendruomenės. Niekas jos iki šiol nebuvo įspėjęs, kad ji bus atleista iš darbo nuo kovo 3-iosios dienos.
Mažeikių rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai sutiko: negali būti, kad atleidžiamas iš darbo žmogus apie tai sužinotų tik iš aplinkinių, o nebūtų tiesiai darbdavio informuotas.
Komitete dalyvavęs Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus sakė, kad Darbo kodekso reikalavimai dėl pranešimo apie atleidimą nėra pažeisti. Jam pritarė ir Savivaldybės administracijos Personalo skyriaus vedėja Aleksandra Lukošaitienė. Pasak jos, pagal dabar galiojantį Darbo kodeksą, jei atleidžiamas žmogus įstaigoje yra išdirbęs iki metų, turi būti įspėtas prieš penkias dienas, jei daugiau nei trejus metus, prieš dešimt dienų ir tam dar esą laiko.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

10 Atsakymų į “Bendruomenė mūru stojo už direktorę”

 1. Aldonai parašė:

  Kaip čia pasidžiaugsi gyvenimu su 200 eurų pensijos? Ir ką pasiūlysi veikti? Atiduoti pensiją labdarai? Iš kur tokios aldonos imasi?

 2. Adas parašė:

  Tai kad idarbintą laikinai, nori keisti kita ponia, kuri bus idarbinta laikinai. Nes ner Mazeikiu rajone, kas atitiktu kvalifikscinius reikalavimus

 3. Bugis parašė:

  Nesuprantu kodėl čia aušinamos veltui burnos ir prie ko čia bendruomenė? Juk buvo įdarbinta laikinai-tai kam dar neaišku?

 4. Aldona parašė:

  Ko čia verkiate? Sulaukė pensijos, užsidirbo. Tegu užleidžia vietą jaunesniems, tegu eina anūkų auginti, gyvenimu džiaugtis. Nebent veikti neturi ką, kad ir pensijoj būdama nori dirbti.

 5. skaitytoja parašė:

  o tai kam tą direktorę atleisti jei gerai dirba? Įvyks konkursas ir pasikeis tas direktorius,Bet turbūt čia yra kita medalio pusė,jei konkurso neskelbs, tai ta pavaduojanti gali ir penkis metus dirbti.Tai turbūt ir norima pastatyti savo žmogų , matyt auklėtoja dirbti sunku.

 6. - parašė:

  Ši direktorė taip pat nebuvo įdarbinta konkurso būdu. Nebuvo skelbta apie vadovą laimėjusį šią darbo vietą. Ir kompetencijų pasitikrinti Vilniuje kažkaip neprireikė? ….. Jei buvai ,, įkištas“ laikinai, tai suėjus terminui, būk sąžiningas, palik darbo vietą.

 7. realistas to JONUI parašė:

  Methodos Sovieticus era gali baigtis tik po rinkimų, nes tai yra šansas, kad vadžioje gali nelikti taikančių šį metodą. Vienintelė išetis teisingai išrinkti naują Mažeikių rajono atstovaujamąją valdžią t.y. tarybą.

 8. Jonas parašė:

  Visos įstaigos nustekentos per kurias perėjusi Gečienė… kada gi baigsis šitas socdemų savų prastuminėjimas… partija taikanti Methodos Sovieticus

 9. Bičas parašė:

  O jau į vietą buvo paruošta „pagarsėjusi“ L.Gečiėnė. Gal socdemai baigs vieną kartą šikti makaronais

 10. adas parašė:

  rinkimai gi ant nosies…vaikų sąskaita

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto