Bendruomenės atšoko dideles storas Prūsalių vestuves

Plungės rajone įregistruotos 24 bendruomeninės organizacijos, veikiančios kaimų seniūnijose. Vienų veikla aktyvesnė, kitų – pasyvesnė, tačiau kiekviena žino, kad vasarą jų laukia bendras pabuvimas sąskrydyje. Šeštadienį į šią šventę bendraminčius pakvietė Prūsalių bendruomenė „Liepupė“. Kiekvienais metais susitikimą organizuojanti bendruomenė sugalvoja vis kitokią temą. Šį kartą renginyje ieškota paties turtingiausio, gražiausio, išmintingiausio jaunikio. Tad visi buvo kviečiami į dideles storas Prūsalių vestuves.

Namų darbai įskaityti

Nuo paties ryto į Prūsalius atvykę bendruomenių nariai ruošė, puošė savo vestuvinius stalus, derino muzikos instrumentus, o besirenkančiuosius kaip ir dera pasitiko muzikantai – Žlibinų kultūros centro kapela „Riviena“, vadovaujama Alfredo Lučinsko.
Na, o įdienojus piršlys ir svočia pakvietė visus suklusti ir atkreipti dėmesį į jaunikio ieškančią nuotaką. Ne bet kokią, o pačią geriausią, stotingiausią, turtingiausią Prūsalių bendruomenės mergelę. Tad jaunikiams tikrai buvo dėl ko pasistengti.
Kol piršliai melagiai plonino liežuvius, jaunikiai baigė puoštis, palydos – pakuoti dovanas, renginio vedėja susirinkusiesiems trumpai papasakojo apie senuosius žemaičių vestuvių papročius, kurių, beje, nedaug jau išlikę.

Reikia pripažinti, kad būsimai jaunamartei nuo jaunikių gausos, piršlių saldžių žodžių galva tikrai turėjo susisukti. Vieni atvažiavo arklių traukiamais vežimais, kiti atėjo pėsti. Tarp kandidatų galėjai išvysti ir lietuvaičių, ir iš emigracijos grįžusių amerikonų, ir lietuviško kraujo turinčių Kaukazo šalies atstovų. Vieni turtingesnėmis, kiti kuklesnėmis dovanomis nešini ar vežini jaunikiai bandė įtikti nuotakai.
O kad jai lengviau būtų apsispręsti, piršlių ir jaunikių išmonę, vaišių stalų gausumą ir puošnumą vertino kompetentinga komisija: Plungės rajono bendruomenių asociacijos „Plungės kraštas“ pirmininkė Rima Jokubauskienė, Prūsalių kaimo bendruomenės „Liepupė“ pirmininkė Roma Žilinskienė, Savivaldybės tarybos narys Mindaugas Kaunas, Rimantas Gentvilas, europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Daiva Puplauskienė.

Padėkos ir sveikinimai

Žinoma, vestuvės be svečių ir jų palinkėjimų sunkiai įsivaizduojamos, o norinčiųjų pasveikinti vestuvininkus susirinko visas būrys.

„Labai džiaugiuosi, kad Varkaliai pradėjo pirmąjį bendruomenių sąskrydį „Tegul bendrumas mus vienija“. Jis taip gražiai sukosi, kol atriedėjome iki bendruomenės „Liepupė“. Sveikinu kiekvieną bendruomenę, kiekvieną pirmininką, kiekvieną bendruomenės narį ir lyderį. Linkiu geros šventės, dalykimės, bendraukime, būkime kartu. Ši šventė yra mūsų kasmetinis, tradicinis renginys“, – susirinkusiuosius sveikino „Plungės krašto“ pirmininkė R. Jokubauskienė.
„Linksminkimės, būkime kartu, tegu bendrumas mus vienija“, – trumpai pasveikino ir Prūsalių bendruomenės pirmininkė R. Žilinskienė.

Į vestuves atvyko ir Seimo narys Jonas Varkalys. „Kasmet vis su naujomis idėjomis mes pasitinkame šią šventę. Labai džiaugiuosi, kad jūs bendradarbiaujate, kad esate vieningi, kad yra asociacija, vienijanti 24 bendruomenes. Džiaugiuosi, kad projektinėje veikloje, kuri prasideda nuo paprastų ir baigiasi tarptautinėmis, bendradarbiaujate su Plungės rajono vietos veiklos grupe. Jūs kiekvienais metais įgyvendinate daug projektų. Dėkoju jums už tai“, – kalbėjo svečias.

Be gražių palinkėjimų, parlamentaras įteikė porą padėkos raštų. Už aktyvų visuomeninį darbą savam kraštui, neišsenkančią energiją, optimizmą, bendruomeniškumą, gebėjimą suburti žmones ir kviesti juos bendrai veiklai, siekį Šateikių seniūnijos gyventojų gyvenimą daryti gražesnį padėkos raštas įteiktas Šateikių bendruomenės pirmininkei Mildai Ripkauskienei. Už aktyvų visuomeninį darbą Plungės kraštui – Grumblių seniūnaitijos bendruomenės „Varnakalnis“ narei, Žlibinų kultūros centro direktorei Alinai Bružienei.

Gero pasibuvimo ir puikios nuotaikos susirinkusiesiems linkėjo M. Kaunas, Plungės rajono vietos veiklos grupės pirmininkas Algirdas Pečiulis, europarlamentaro B. Ropės padėjėja D. Puplauskienė.
Šiek tiek pavėlavęs į vestuves Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis džiaugėsi gausiai susirinkusiomis bendruomenėmis ir taip pat įteikė kelis padėkos raštus. Už aktyvumą ir Gegrėnų bendruomenės atgimimą padėka skirta bendruomenės pirmininkui Donatui Kakčiui, už greitą ir verslų įsiliejimą į Glaudžių bendruomenės gyvenimą, aktyvumą ir bendruomenės puoselėjimą – Glaudžių seniūnaitijos bendruomenės „Dvarkiemis“ pirmininkei Irmai Kvizikevičienei, už socialinę partnerystę su bendruomenėmis – Plungės skautų vadovui Žydrūnui Pilitauskui.

Linksmybės

Kol komisija diskutavo, skaičiavo visus „už“ ir „prieš“, visi atkeliavusieji dalyvavo smagiose rungtyse: Plungės skautų organizuotame žaidime „Chaosas“, protingieji – „veseliniame protmūšyje“, na, o gražieji pasiliko kurti ketureilius.

Kas nedalyvavo vestuvių linksmybėse, galėjo apžiūrėti Plungės viešosios bibliotekos surengtą fotografijos parodą, ne kasdien matomus retro automobilius, prūsališkių vizitinę kortelę – puodelių alėją, dalyvauti audimo edukacinėje veikloje, nusifotografuoti prie fotosienelės. Na, o mažieji smagiai laiką leido ant pripučiamų batutų, vaišindamiesi saldumynais ir užsiimdami kitomis linksmybėmis. Tiesa, atvykusiųjų ir nepagailėjusių kelių eurų į nuotaikos kraitį laukė loterija su vertingais prizais.

Po linksmybių paskelbtas sprendimas, kuris iš 15 kandidatų į Prūsalių mergelės ranką ir širdį bus tas laimingasis. Išrinktuoju tapo Babrungo seniūnijos šeimų bendruomenės „Tėviškė“ ir Glaudžių seniūnaitijos bendruomenės „Dvarkiemis“ atvežtas jaunikis – „lietuviškas gintaras“ iš Sakartvelo.
Tradiciškai kitų metų bendruomenių sąskrydžio organizavimą lemdavo loterija. Šį kartą iki šiol renginio neorganizavusių bendruomenių atstovai gaudė nuotakos puokštę. O ji nusileido į Žlibinų bendruomenės rankas, tad kitais metais bendruomenes vienys žlibiniškiai.

Jolanta Vasiliauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto