Bendruomenės centro 10-mečiui – jubiliejinis renginys

Šventės akimirka. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=208 template=caption]Penktadienį Mažeikių bendruomenės centras, jungiantis keturias neįgaliųjų organizacijas, švenčia veiklos 10-metį. Šventės šeimininkai sulaukė daug sveikinimų, koncertavo centro bei svečių kolektyvai ir pavieniai atlikėjai.

Sukurta darni bendruomenė

Su švente savo draugus sveikino lopšelio-darželio „Žilvitis“ vaikai, Merkelio Račkausko gimnazijos auklėtiniai, svečiai iš Luokės kultūros centro, dainavo Romas Dambrauskas.
Dešimt metų gyvuojantis Mažeikių bendruomenės centras po savo stogu jungia keturias neįgaliųjų organizacijas: neįgaliųjų draugiją, kurios pirmininkas Edvardas Najulis, Mažeikių rajono kurčiųjų draugiją, vadovaujamą Audronės Šimkuvienės, Aklųjų ir silpnaregių tarybą su pirmininke Irena Bessmertnaja bei Zofijos Valatkevičienės vadovaujamą cerebrinio paralyžiaus asociaciją.
Centre šių organizacijų nariams bei klientams yra teikiamos bendrosios socialinės ir socialinės reabilitacijos paslaugos.
„Atsigręžus dešimt metų atgal, matyti, kad sukurta ne tik įstaiga, kuri teikia paslaugas neįgaliesiems ir senyvo amžiaus žmonėms, bet svarbiausia – sukurta darni bendruomenė, kurios nariai pasiruošę vieni kitiems padėti, pasidalinti tarpusavyje savo džiaugsmais ir rūpesčiais, kartu pasidžiaugti pasiekimais ir paguosti, kai kartais nepavyksta įgyvendinti siekiamų troškimų“, – teigė bendruomenės centro vadovė A. Šimkuvienė.

Siekia atsiverti visuomenei

Kad bendruomenės centras reikalingas, kalba skaičiai: per metus čia apsilanko per pusę tūkstančio mažeikiškių, suteikiama 7,5 tūkstančio paslaugų.
Centro dėka visuomenė daugiau sužinojo apie neįgaliuosius, jų kasdienybę ir veiklą.
„Džiaugiamės matydami, kad mūsų veikla pagelbėjo neįgaliesiems integruojantis į sveikųjų visuomenę. Juk ieškant būdų patenkinti žmonių reikmes, atsiveria neribotos galimybės. Geriausias būdas gydyti sielos ir kūno kančias – šalia esančiųjų jautrumas ir širdies šiluma, troškimas padėti. Mūsų bendruomenės centre gerumo ir idėjų skrynios niekada neištuštėja“, – tikino A. Šimkuvienė.
Jos žodžiais, teikiant su apgyvendinimu nesusijusias paslaugas senyvo amžiaus žmonėms, neįgaliesiems bei dėl kitų svarbių priežasčių socialinių paslaugų poreikį turintiems Mažeikių rajono gyventojams, siekiama sudaryti palankesnes, žmogaus orumą išsaugančias gyvenimo sąlygas, ugdomas gebėjimas pasirūpinti savimi bei integruotis į visuomenę.

Ieško naujovių

Keturias neįgaliųjų organizacijas jungiantis centras nuolat ieško galimybių praplėsti teikiamų paslaugų spektrą, yra atviras naujovėms, eksperimentams, leidžiantiems surasti vis geresnių būdų socialiai pažeidžiamų žmonių poreikiams tenkinti, sėti jų širdyse gėrio, grožio, meilės sau ir artimui sėklas.
Bendruomenės centras siekia, kad kuo daugiau vyresnio amžiaus, neįgalių bei dėl kitų priežasčių silpnesnių žmonių galėtų savarankiškai gyventi savo namuose, gerinama jų bendravimo kokybė su kitomis visuomenės grupėmis, padedama socialiai remtiniems ir kitiems problemų turintiems žmonėms rasti jėgų ir galimybių sunkumams ir negaliai įveikti.
Į centrą žmonės ateina ne vien nešini savo bėdomis: čia jie gali įsijungti į „Nesenstančių širdžių klubą“, ne pirmus metus gyvuoja aklųjų ir silpnaregių kapela „Žemaitelee“, neįgaliųjų vokalinis ansamblis „Indra“, kurtieji lanko dailiųjų rankdarbių būrelį, pageidaujantys gerinti savo fizinę būklę ateina į sporto klubą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto