Bendruomenės slaugytojai kaimo žmonės tapo artimi

Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ruzgų bendruomenės slaugytoja Jadvyga Strakšienė, skaičiuojanti 35 tokio darbo metus, įsitikinusi, kad kaimo medicinos punktai aktualumo neprarado, nors jų išlaikymas nemažai kainuoja. Gyventojai į juos užsuka ne tik dėl sveikatos bėdų, bet ir išsikalbėti, pasiguosti, pasitarti.

Medicinos punkte su savo kūdikėliu sutikta Regina Danaitė džiaugėsi, kad jų kaime dar išlikusios  tokios paslaugos. Dešimtą vaiką auginanti moteris net neįsivaizduoja, kaip reikėtų verstis be slaugytojos vietoje.
„Šeimoje ne vienas mažametis, tai vienas, tai kitas sunegaluoja, kas geriau padės, jeigu ne mūsų felčerė“, – taip nuo seno gyventojai tebevadina savo slaugytoją.
Gerų žodžių slaugytojai negailėjo ir kiti pakalbinti kaimo gyventojai.
„Paauglė buvau, kai Strakšienė pradėjo pas mus dirbti. Mano vaikus gydė, dabar ir anūkais rūpinasi“, – teigė nenorėjusi prisistatyti moteris.
J. Strakšienė prisiminė darbo pradžią Ruzguose – nebėra jau ir tos senosios ambulatorijos pastato. Nuo 1989 metų ambulatorija įsikūrusi buvusios apylinkės patalpose.
„Buvome dvi felčerės, stomatologas, akušerė, terapeutės atvažiuodavo. Sanitarę turėjome ir sesutę“, – pirmuosius darbo metus prisimena pašnekovė.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Bendruomenės slaugytojai kaimo žmonės tapo artimi”

  1. Janina parašė:

    Rūpestinga, paslaugi, nuoširdi, daug savo sveikatos atidavusi svetimų žmonių priežiūrai slaugytoja. Labai ačiū jai už ilgametį rūpestį, patarimus ir pagalbą mano mamai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto