Bendruomenės stiprina bendradarbiavimą su savivalda

Milda Šukienė pastebėjo,
kad kaimiškose seniūnijose
veikiančios bendruomenės savo veikla, iniciatyvomis padeda
vietos savivaldai.

Bendruomeninių organizacijų taryba siekia plėsti bendruomeninių organizacijų veiklą, stiprinti jų bendradarbiavimą su vietos savivalda. Pristatydama praėjusiųjų metų veiklos ataskaitą politikams, šiai Tarybai vadovaujanti mero patarėja Milda Šukienė apžvelgė, kaip sekėsi įgyvendinti minėtus tikslus.

Vadovaujasi nuostatais

Bendruomeninių organizacijų tarybai vadovaujanti mero patarėja M. Šukienė informavo: pusę Tarybos narių sudaro savivaldybės institucijų, įstaigų atstovai ir pusę – bendruomeninių organizacijų atstovai. Pagal Savivaldybės tarybos patvirtintus nuostatus, tokios tarybos tikslas – užtikrinti ir skatinti bendruomeninių organizacijų dalyvavimą nustatant, formuojant ir įgyvendinant bendruomeninių organizacijų plėtros politiką Savivaldybėje, stiprinti bendradarbiavimą tarp Savivaldybės institucijų, įstaigų ir bendruomeninių organizacijų, kurti palankią aplinką bendruomeninėms organizacijoms.

Nuostatuose numatyta, kad kartą per metus iki gegužės 1 d. Savivaldybės tarybai teikiama praėjusių metų veiklos ataskaita. Tokia ataskaita buvo pristatyta balandžio pabaigoje vykusiame Mažeikių rajono savivaldybės tarybos posėdyje.

Svarstyti įvairūs klausimai

M. Šukienė informavo apie praėjusiais metais jos vadovaujamos Tarybos svarstytus klausimus. Viename iš posėdžių buvo išsakytas pastebėjimas, kad trūksta informacijos apie bendruomenių veiklas internetinėje erdvėje, Savivaldybės interneto puslapyje. Ryšių su visuomene skyriaus vedėja Alma Tupikienė paaiškino, kad Savivaldybės interneto puslapyje yra tiek informacijos apie bendruomenes, kiek iš jų sulaukiama pranešimų. Bendruomenės paragintos aktyviau informuoti apie savo veiklas.

Bendruomeninių organizacijų taryba išklausė Vietinio ūkio skyriaus specialisto Virginijaus Raudoniaus informacijos apie atliekų rūšiavimą, tvarkymą. Buvo pasidalyta gerąja bendruomenių patirtimi.
Mero patarėjas Virgilijus Radvilas pristatė projektą „Žiedinių atliekų tvarkymas“, kurio pagrindinis tikslas – parengti projektą moderniam stambiųjų atliekų tvarkymo centrui.

M. Šukienė praėjusiųjų metų rudenį dalyvavo Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjungos organizuotame susitikime su Telšių apskrities bendruomeninių organizacijų tarybų atstovais. Pasidalyta patirtimi, nuoskaudomis, džiaugsmais.

Įvardijo ir trūkumus

Lietuvos vietos bendruomeninių organizacijų sąjunga inicijavo bendruomeninių organizacijų apklausą. M. Šukienė pastebėjo, kad jos rezultatai atspindi ir situaciją mūsų rajone.

„Mūsų rajone visos bendruomenės yra įsteigtos kaimiškosiose seniūnijose. Apibendrinant galima sakyti, kad, kaip ir visoje Lietuvoje, bendruomenių veiklos pagrindinės sritys yra kultūros, sporto, sveikatingumo renginių ir švenčių organizavimas, teritorijos tvarkymas ir talkos, kai kur – užimtumo veiklų organizavimas vaikams ir jaunimui bei senjorams“, – kalbėjo Savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos pirmininkė.
Mero patarėja vardijo ir motyvus, skatinančius dalyvauti tokioje veikloje: socializacija, bendravimas, socialinių kontaktų palaikymas, galimybė prisidėti prie bendruomeninių klausimų sprendimo bei poreikis dalyvauti savirealizacijoje.

M. Šukienė pastebėjo, kad vis tik sėkmingai jos vadovaujamos Tarybos veiklai trūksta finansinių ir materialinių išteklių, kliudo ir menkas narių aktyvumas bei lyderystės stoka, silpnas užsienio kalbų mokėjimas.
„Labiausiai praverstų pagalba tokiose srityse, kaip papildomas bendruomeninių organizacijų idėjų ir projektų finansavimas, buhalterinės apskaitos finansavimas, teisinės bazės stiprinimas, pagalba ir konsultavimas dėl viešųjų pirkimų vykdymo“, – silpnąsias vietas ataskaitoje dėsto M. Šukienė.
Nuotr. iš redakcijos archyvo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto