Bendruomenių nuveikti darbai ir ateities planai

Vienas didžiausių Sedos bendruomenės pasiekimų – vaikų žaidimų aikštelės įrengimas miestelyje. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Besibaigiant seniesiems ir belaukiant Naujųjų metų dauguma rajono bendruomenių apibendrina visų metų veiklos rezultatus ir kuria ateities planus.
Bendruomenių pirmininkai sako, kad šiemet buvo įgyvendinta nemažai planuotų sumanymų,  nemažai darbų laukia ir ateinančiais metais.

Skiria dėmesį ir pagalbą

„Santarvės“ kalbinti bendruomenių pirmininkai patikino: bendruomenės šiais laikais yra gana aktyvios, jungiasi į bendras veiklas su seniūnijomis.
Jos noriai dalyvauja įvairiuose konkursuose, ruošia programas ir projektus. Vadovai sakė, kad jiems sunku vertinti savo darbus, geriausiai apie tai galėtų spręsti patys gyventojai, kurie vis aktyviau įsijungia į bendrą veiklą.
Bendruomenių vadovai džiaugėsi, kad kaimuose buvo sutvarkytos viešosios erdvės ir įrengtos poilsio zonos. Taip pat sudarytos galimybės kaimo jaunimui turiningai praleisti laisvalaikį šokant ar sportuojant. Be bendruomenių dėmesio nelieka ir sunkiai besiverčiančios šeimos. Siekiant padėti tiems, kam pagalbos labiausiai reikia, organizuojamos įvairios labdaros akcijos ir talkos.

Bendras tikslas vienija

Sedos kaimo bendruomenės pirmininkė Vita Domarkienė išskyrė du didžiausius šiais metais bendruomenės nuveiktus darbus: vaikų aikštelės įrengimą miestelyje ir pagalbą nuo gaisro nukentėjusiai šeimai.
V. Domarkienė prisiminė praėjusių metų pabaigoje kilusį gaisrą Domėnų kaime, kai ugnis suniokojo Editos Ramanauskaitės ir jos vyro Jono Kocio gyvenamąjį namą bei jame buvusį turtą. Ugnis taip pat pasiglemžė neįgalų senolį. Po nelaimės be namų likusiai šeimai su keturiais mažamečiais vaikais Sedos seniūnijos bendruomenė padėjo, kuo tik galėjo. Parėmė pinigais, maistu, drabužiais.
„Už paaukotus pinigus buvo nupirkta statybinių medžiagų, medienos namui atstatyti. Sedos bendruomenės vadovai kvietė gyventojus nelikti abejingus ir pinigais ar savanorišku darbu prisidėti atstatant sudegusį namą. Taip pat buvo nutarta teikti paraišką VšĮ „Geros valios projektai“. Paviešinus pagalbos šauksmą atsiliepė labai daug geros valios žmonių, todėl buvo surinkta dvylika tūkstančių litų – šeimai reikalinga pinigų suma“, – nuveiktus labdaringus darbus vardijo V. Domarkienė.
Kaip dar vieną didžiausių praėjusių metų bendruomenės darbų, sediškė įvardijo vaikų žaidimų parką. Ši aikštelė buvo įrengta atsižvelgiant į vaikų pageidavimus, išreikštus piešiniais. Pagal vaikų kūrybą medžio meistrai pagamino ir įrengė vaikų ir jaunimo laisvalaikio parkelį.
Pasak V. Domarkienės, kitais metais planuojama pabaigti sutvarkyti miestelyje esančią salelę, kad būtų galima rengti įvairius renginius vasaros metu. Daug dėmesio kaip ir kasmet bus skiriama įvairiems projektams, labdaros akcijoms, kitiems darbams.

Laukia įkurtuvių

Žemalės kaimo bendruomenės pirmininkė Anita Avdaljan apgailestavo, kad šiais metais bendruomenė ypač dideliais ar reikšmingais darbais pasigirti negali, nes neturėjo tam tinkamų sąlygų.
„Šiais metais daugiausia dalyvavom bendruose renginiuose su Šerkšnėnų seniūnija, nes kol statomi naujieji kultūros namai, neturim patalpų, kur rinktis“, – paaiškino Žemalės kaimo bendruomenės pirmininkė.
Tačiau kitais matais bendruomenės laukia galybė darbų: ir kultūros namų atidarymas, ir renginiai, skirti bendruomenės įregistravimo dešimtmečiui, taip pat bus minimas ir moterų ansamblio antrasis gimtadienis.
Žemalės bendruomenė ketina toliau dalyvauti projektuose.
„Nors galimybės buvo ribotos, bet gyventojai vis tiek gana aktyviai ieškojo būdų, kaip save išreikšti. Šiais metais pirmą kartą bus organizuota eglės įžiebimo šventė. O prisimenant rudenį,  vietos gyventojai, pabaigę didžiuosius lauko darbus, savo užaugintu derliumi pasidalijo su Mažeikiuose įsikūrusiais Vaikų našlaičių ir senelių globos namais“, – pasakojo A. Avdaljan.

Rinks naują valdžią

Kapėnų kaimo bendruomenės pirmininkė Rima Bučienė „Santarvei“ sakė, kad kalbėti apie kitų metų planus dar negali, nes kitą savaitę bus renkama nauja bendruomenės taryba ir vadovybė. Būtent išrinkti nauji žmonės ir numatys ateities planus.
„Be abejo, yra renginių, kurie vyksta kasmet, tai tradicija tapusi vasaros šventė, Užgavėnės taip pat jau tapo kasmetine kaimo švente. Gana gausiai gyventojai dalyvauja talkose“, – darbus vardijo R. Bučienė.
Pasak jos, kitąmet turi būti užbaigtas projektas – sutvarkyta Kapėnų kaimo poilsio zona. Taip pat ateinančiais metais Kapėnų bendruomenė, perėmusi estafetę iš palnosiškių, organizuos Viekšnių seniūnijos bendruomenių sueigą, kurios tema bus „Vestuvės“.
„Mūsų bendruomenei yra priskirta atsakomybė už buvusios mokyklos pastatus. Juos mes turim ne tik prižiūrėti, bet galime naudoti ir savo reikmėms. Todėl mūsų jaunimas turi kur praleisti laisvalaikį, gali ir pasišokti, ir pasportuoti“, – kalbėjo Kapėnų bendruomenės pirmininkė.

Bendrystės jėga

Apie išskirtinę galimybę gyventojams sportuoti kalbėjo ir Palnosų bendruomenės pirmininkė Silva Poškienė.
„Šiais metais bendromis jėgomis kartu su mokykla įsirengėme daugiafunkcinę sporto aikštelę. Tikimės, kad kitąmet Viekšnių krašto sportininkai atvyks pas mus ir sudalyvaus įvairių sporto šakų varžybose“, – ateities planais pasidalijo S. Poškienė.
Jos teigimu, šie metai bendruomenei įsiminė kaip svečių ir kelionių metai.
„Ne tik daug keliavome ir sėmėmės bendradarbiavimo patirties, bet ir patys sulaukėme svečių iš Panevėžio rajono“, – prisiminė Palnosų bendruomenės pirmininkė.
Bendruomenės nariai nemažai nuveikė ir tvarkydami viešąsias erdves. Už bendruomenei skirtus pinigus buvo pastatyti suoliukai, įrengtos poilsio zonos.
„Tik jungtinių pastangų dėka, kai susivienija ne tik bendruomenė, bet į bendrą darbą įsijungia ir mokyklos, ir bibliotekos, ir kultūros atstovai, gaunamas geras rezultatas“, – savo nuomonę „Santarvei“ išsakė S. Poškienė.
Vienas iš pirmininkės įvardytų bendrų darbų – ir šiais metais vyksianti naujametinė eglutės šventė socialiai remtiniems vaikams. Ši šventė organizuojama kartu su Gyvolių bendruomene.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto