„Berželio“ ugdytinių vasara – kupina patirčių

Lopšelio-darželio „Berželis“ archyvo nuotr.

Darželis vaikui – tai įvairių gebėjimų puoselėjimo, tyrinėjimų ir naujų atradimų šalis. Čia mažieji smalsuoliai laiką leidžia įprastoje ir saugioje aplinkoje, kur jų laukia įdomi, kaskart vis kitokia, kūrybingumą, aktyvumą ir sveiką gyvenseną skatinanti veikla, kur kiekviena diena kupina netikėtumų ir išmėginimų, skatinančių patirti pažinimo džiaugsmą, laisvai ir kūrybiškai veikti.

Jau daug metų lopšelis-darželis „Berželis“ vasaros metu tampa kitoks. Pasibaigus mokslo metams organizuojame veiklas vasaros stovyklos principu bei toliau siekiame sudaryti palankias sąlygas saviraiškai ir prigimtinių vaiko galių sklaidai. Stengiamės vaiko pasaulį paversti į džiugų, prasmingą ir kuo įdomesnį.
Šių mokslo metų pirmąją vasaros stovyklos savaitę, pavadintą „Stebiu, tyrinėju, eksperimentuoju, atrandu“ mažieji darželio kūrėjai iš antrinių žaliavų gamino vandens sifonus, gėlių koliažus, dalyvavo įrengiant vaikų golfo aikštelę. Šių smagių atradimų, eksperimentų ir tyrinėjimų metu stebėjo, žaidė, patyrė atradimų džiaugsmą, tobulino komandinio darbo galimybes.

Antrąją vasaros stovyklos savaitę vaikai mokėsi saugaus eismo taisyklių, susipažino su pagrindiniais kelio ženklais. Panaudodami antrines žaliavas, išsijuosę kūrė įvairias transporto priemones, miestus ir gatves. Smagu, kad šios savaitės metu vaikai įgijo įdomios ir naudingos patirties, nes jie – juk būsimieji eismo dalyviai, kelių ir naujausių automobilių projektuotojai.

Vasaros stovyklos savaitė „Tarp gėlių“ padovanojo spalvų bei kvapų įvairovę. Įsijungti į smagų kūrybinį procesą skatino įvairios veiklos lauke: vainikų pynimas, „paparčio žiedo“ gamyba ir ieškojimas, STEAM veikla – paroda „Senos rankinės ir gėlytės draugystė“. Mažyliai visą savaitę žaidė, ieškojo, patyrė gamtos teikiamą grožį ir laisvę, kurios taip reikia vaikystėje.

Lopšelio-darželio „Berželis“ archyvo nuotr.

Pačią karščiausią birželio savaitę ugdytiniai, gelbėdamiesi nuo kaitrių saulės spindulių, lauke mėgavosi vandens procedūromis, plakė gaivius kokteilius ir pavėsyje juos degustavo.
Liepos mėnuo dovanojo kiekvienam lietuviui brangią šventę – Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dieną. Nuo pat ankstyvo ryto vaikai gamino lietuvišką atributiką, kuria papuošė ant žaliojo įstaigos kalnelio pastatytą pilį. Skambant M. Mikutavičiaus dainai „Aš tikrai myliu Lietuvą“, mažieji lietuvaičiai surengė smagias, ritmiškas eitynes po darželio teritoriją. Visą savaitę būsimieji inžinieriai konstravo pilis iš įvairiausių grupėje rastų priemonių ir daiktų bei puošė jas trispalvėmis, smagiai šoko lietuvių liaudies ratelius, dainavo.

Savaitė „Mažieji indėniukai“ prabėgo aktyviai. Vaikai gamino ir plunksnomis papuošė karūnas, tarsi tikri indėnų kariai dažė veidus maskuojančiomis spalvomis, judėjimui skirtose lauko erdvėse atliko greičio, taiklumo, vikrumo reikalaujančias užduotis. „Indėniukai“ ne tik mėtė „ietis“ į tolį, bet ir matavo jų ilgį sprindžiais, pėdomis. STEAM veiklų metu kūrybiškai ir išradingai gamino sapnų gaudykles, kurios pritrauks tik spalvotus, linksmus ir pozityvius sapnus. Priešmokyklinukai visus pakvietė prisijungti prie greitos reakcijos iššūkio, kurį drąsiai priėmė ne tik visi darželio vaikai, bet ir jų mokytojos.

Linksma ir ypač judri vasaros stovyklos savaitė „Sportas linksmai“ kvietė visus išbandyti savo jėgas „Stipruolio“ rungtyje, dalyvauti lankstumo, vikrumo ir šoklumo reikalaujančiose estafetėse, dėmesio koncentravimą, akies žvitrumą ir rankos taiklumą lavinančiuose žaidimuose. Linksmai išbarstytas jėgas vaikams padėjo atgauti basų pėdučių masažas labirinte ir pojūčių take bei smagios vandens ir saulės vonios. Savaitės staigmena tapo linksmoji didžėjė „Citrina“, sukvietusi visus į „basakojų“ diskoteką ir visus dalyvius vaišinusi pačiu skaniausiu arbūzų šerbetu.

Lopšelio-darželio „Berželis“ archyvo nuotr.

Paskutinė stovyklos savaitė visus nukėlė į paslaptingą dinozaurų pasaulį. Įvairiose lauko erdvėse vaikai konstravo, aplikavo ir spalvino dinozaurus, tyrinėjo jų pėdų atspaudus. Saulėtomis dienomis vaikai ieškojo gyvūnų šešėlių, juos kopijavo popieriaus lape ir dar stebėjo „ugnikalnio išsiveržimą“. Galiausiai visi dinozauriškos savaitės dalyviai susirinko beržynėlyje, kur dalyvavo diskotekoje, bei vaišinosi „Dino“ limonadu.

Patirtinis ugdymas yra neatsiejama vaikiško gyvenimo dalis, todėl labai džiaugiamės turėdami puikią galimybę prisidėti prie įvairiapusiško ir visaverčio vaikų tobulėjimo, naujų patirčių ir galimybių išbandymo. Mažieji mūsų ugdytiniai, aukite žingeidūs, sveiki ir laimingi.

Ilona GORELYTĖ
PU mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto