„BERŽELYJE“ – AČIŪ kultūra

Nuotr. iš Lopšelio-darželio „Berželis“

Adventas – prieškalėdinis ramybės ir susikaupimo laikotarpis, kuomet verta stabtelėti ir įsiklausyti į save, prisiminti svarbiausias žmogaus vertybes, mąstyti apie pozityvius dalykus bei daryti gerus darbus.

Lopšelio-darželio „Berželis“ bendruomenė ne tik šiuo išskirtiniu laikotarpiu, bet ir kasdien puoselėja AČIŪ kultūrą – šiltą, pagarbų tarpusavio bendravimą ir bendradarbiavimą. Suprantame, kad savaime nieko nevyksta, todėl, įstaigoje vadovaudamiesi AČIŪ kultūra, sąmoningai atkreipiame dėmesį tiek į darbuotojų, tiek į vaikų pasiekimus, pasidžiaugiame kasdieniniais jų darbais, rodome vieni kitiems teigiamą dėmesį ir vieni kitiems dėkojame. Darželyje įprasta girdėti „ačiū“, „dėkoju“, „prašau“ ar „atsiprašau“. Nuoširdus ir įprastas šių žodžių vartojimas kasdienybėje siunčia signalą aplinkiniams, kad žmogus čia yra vertinamas, gerbiamas, o tai labai svarbu įstaigos geram socialiniam klimatui, pasitikinčiai ir atvirai bendruomenei. Darbe puoselėjama AČIŪ kultūra yra užkrečiama ir į kitas erdves rieda it sniego gniūžtė. „Berželio“ ugdytiniai, matydami teigiamą pavyzdį iš suaugusiųjų, ir išėję iš darželio mokės vienas kitam dėkoti, pasisveikinti ir tiesiog daugiau šypsotis.

Nuotr. iš Lopšelio-darželio „Berželis“

Mūsų darželyje vaikai turi gražią tradiciją dėkoti už maistą. Prieš pusryčius, pietus ir vakarienę visi kartu susikaupę taria šiltus padėkos žodžius už ant stalo garuojantį maistą. Taip skatiname ugdytinius atkreipti dėmesį į mažus, bet reikšmingus dalykus ir jausti pagarbą bei dėkingumą šalia esančiam. Dėkingumas yra galinga emocija, kuri, pasak mokslininkų, siejasi su didesne psichologine gerove ir laime, aukštesniu pasitenkinimu gyvenimu bei optimizmu, kokybiškesniais santykiais ir net fizine sveikata. Nuo mažens vaikuose diegdami „ačiū“ kultūrą tikimės, kad mūsų ugdytiniai užaugs jautrūs, empatiški, nuoširdūs, gebantys vertinti save ir aplinkinius, susitelkę į teigiamus dalykus.

Ilona Novikovienė,
Priešmokyklinio ugdymo grupės mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto