„Berželyje“ – šaškių varžybos

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Berželis“ archyvo

Šaškės – tai menas (ir jų nepakeis nei kinas, nei filharmonija!), šaškės – tai sportas (ir ne lengvesnis už sunkumų kilnojimą arba ledo ritulį!), šaškės – tai mokslas (nors ir ne matematika), šaškės – visa kartu. Tai nuostabiai paprastos taisyklės, iš tolo numatanti strategija ir fantastiška taktika“ (J. Fominych).
Šaškės – tai patraukli proto mankšta. Žaisdami vaikai išmoksta vertinti ir valdyti situaciją, ieškoti geriausių sprendimų. Šis žaidimas lavina skaičiavimo tolį ir tikslumą, ugdo analitinius sugebėjimus, žaidėjai po sužaistos partijos išmoksta daryti teisingas išvadas, labai greitai ir savarankiškai priimti sprendimus ekstremaliose situacijose, akimirksniu geba rasti teisingą sprendimą.
Lopšelyje-darželyje „Berželis“ šis žaidimas vis labiau sudomina vaikus, yra vis populiaresnis. Ugdytiniai ne tik varžosi tarpusavyje, bet organizuojame ir tarpgrupinius turnyrus, kurių metu išaiškinami geriausi žaidėjai. Šiemet pradėjome ieškoti žaidimo partnerių ir už darželio ribų. Šaškių varžybose dalyvauti ir išbandyti jėgas sutiko K. Jagmino pradinės mokyklos priešmokyklinukai. Turnyro metu būsimieji „didmeistriai“ netikėtais manevrais bei kombinacijomis bandė laimėti kuo daugiau pergalių. Kiti vaikai panoro savo jėgas išbandyti kūrybinio statymo iš kaladėlių bei sportinėse rungtyse. Visos komandos buvo apdovanotos padėkos raštais ir pakviestos prie bendro vaišių stalo pasmaguriauti ir pasidalyti įspūdžiais.

Nuotr. iš lopšelio-darželio „Berželis“ archyvo

Dalyviai ne tik smagiai praleido laiką, bet ir užmezgė naujų pažinčių, įgijo naujos bendravimo, bendradarbiavimo patirties.
Pastebėta, kad šaškių žaidimas lavina ugdytinių loginį mąstymą. Žmogus turi vadovautis sveika, bet pagrįsta žaidimo dėsningumais logika. Visos šios savybės reikalingos kiekvieno žmogaus gyvenime. Tad suvienykime pastangas ir mokykime vaikus šio meno-sporto-žaidimo.
I. GORELYTĖ
Lopšelio-darželio „Berželis“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto