Bibliotekose – skaitymo akcija su 100-mečio ženklu

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos archyvo

2022-ieji – Mažeikių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos veiklos 100-mečio metai. Įstaigos jubiliejus įvairiais būdais: renginiais, susitikimais, knygų pristatymais, viktorinomis, akcijomis – bus minimas visus metus.
Dar neįpusėjus sausiui, bibliotekos darbuotojų kolektyvas paskelbė skaitymo skatinimo akciją-iššūkį, skirtą visiems Mažeikių rajono gyventojams, kurie lankosi bibliotekoje bei jos filialuose.

Dešimt mėnesių – dešimt knygų

Skaitymo skatinimo akcija su 100-mečio ženklu, prasidėjusi sausio 11 dieną, truks iki lapkričio 1 dienos.
Akcijos esmė tokia, kad visi norintieji joje dalyvauti – ir vaikai, ir suaugusieji – kviečiami ateiti į biblioteką ar jos filialus ir pasiimti specialius lankstinukus. Bibliotekininkai norinčiuosius dalyvauti užregistruoja, o tada skaitytojams lieka „kibti“ į knygas.
Lankstinukuose yra surašyti 10 mėnesių ir prie kiekvieno iš jų – po užduotį, kokią knygą dalyvis turi perskaityti.
Pavyzdžiui, sausį akcijos dalyviai kviečiami perskaityti knygą, kurios pavadinime yra skaičius 100. Prie vasario primenama, kad vasario 16 d. yra minimas Lietuvos universiteto 100-metis, todėl siūloma išsirinkti ir perskaityti knygą apie mokslo pasiekimus.

Nebe pirmasis iššūkis

Šiuo iššūkiu bibliotekos darbuotojai skaitytojams nori priminti svarbiausias su skaitymu, knygomis, rašytojais, mokslu, sportu susijusias datas bei įvykius ir kviečia jais pasidomėti išsamiau.
Knygų, padedančių atlikti akcijos organizatorių sumanytas užduotis, skaitytojai bibliotekų lentynose gali pasiieškoti patys. Tačiau ir bibliotekininkai yra pasirengę pagelbėti, patarti.
Per 10 mėnesių perskaitę 10 knygų ir įveikę jiems skirtas užduotis Viešosios bibliotekos ir jos filialų bibliotekų lankytojai laimės prizus.
Skaitymo skatinimo iššūkius, akcijas savo skaitytojams Viešosios bibliotekos darbuotojų kolektyvas skelbia jau nebe pirmą kartą.
Kai 2018 metais buvo minimas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, mūsų rajono gyventojai buvo kviečiami per metus perskaityti 100 knygų.
Laisvalaikį su knyga rankose leisti mėgstantys mažeikiškiai pastarąsias kelias vasaras dalyvauja Lietuvos apskričių ir savivaldybių viešosios bibliotekos bei Lietuvos aklųjų bibliotekos organizuotame iššūkyje „Vasara su knyga“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto