Bibliotekų darbuotojams netrūksta iniciatyvų

Pikeliškiai paminėjo spaudos panaikinimo metines. Birutės ŽELVIENĖS nuotrauka

Mažeikių viešoji biblioteka nuolat savo tinklalapyje dalijasi informacija apie organizuojamus renginius. Ji byloja, kad bibliotekos darbuotojams netrūksta išradingumo, kūrybiškumo įtraukiant skaitytojus į savo veiklą.

Mokėsi pinti iš popieriaus

Net du kartus šį mėnesį viešosios bibliotekos Buknaičių filiale vyko edukaciniai užsiėmimai „Pynimas iš popieriaus“. Užsiėmimų metu tautodailininkė Tatjana Damulienė edukacijų dalyvius pamokė, kaip iš popieriaus nusipinti pintinėlę.
Pynimui buvo naudojami seni laikraščiai. Užsiėmimų dalyviai iš sukarpytų laikraščių suko lazdeles, jas dažė, džiovino, o po to pynė pintinėlės. Filialo bibliotekininkė Valerija Beniušienė pastebėjo, kad šis užsiėmimas – tikra meditacija, jis yra malonus ir naudingas, pintinėlėmis galima pagražinti namų interjerą, padovanoti jų artimam žmogui.

Dėmesys – žodžio laisvei

Į viešosios bibliotekos Pikelių filialą paminėti lietuviškos spaudos draudimo panaikinimo 115-ųjų metinių rinkosi mokyklos ir miestelio bendruomenių aktyvistai. Bibliotekininkė Birutė Želvienė supažindino su parodėle. Senus knygnešių laikus menančias maldaknyges pristatė veikli miestelio visuomenininkė Elena Kupšienė ir istorijos mokytoja, etnokultūros entuziastė ir religinio ugdymo magistrė Valerija Mažonienė.
Mokytoja savo pranešime apžvelgė XIX a. pabaigos ir XX a. pradžios Lietuvos visuomenę, jos besiformuojančią tautinę savimonę, atkreipdama dėmesį į spaudos draudimo teisinio pagrindo nebuvimą, kurio tuo metu tautos šviesuoliai negebėjo įžvelgti. Akcentuotas vyskupo M. Valančiaus nuopelnas, aptarta bažnyčios įtaka, gvildenta pasipriešinimo spaudos draudimui išraiška ir poveikis tautinės savimonės saugojimui.
Kaip skelbiama bibliotekos informacijoje, šviesos ir žodžio 115-ųjų metinių renginys Pikeliuose dar turės tęsinį – ekskursiją po Mažąją Lietuvą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto