Bičių pikis – bičių antibiotikas nuo daugelio ligų

Asociatyvi nuotrauka

Nuo seno Lietuva garsėja  bitininkais ir tampriais jų bičiulystės ryšiais. Dažnai bičių auginimo ir medaus sukimo paslaptys perduodamas iš kartos į kartą.
Bitininkų teigimu, vertingas – ne tik medus. Bitininkai sako, kad bičių pikis – bičių antibiotikas, padedantis sergant daugeliu ligų. Šis vaistas žinomas jau apie tūkstantį metų, tačiau iki šiol atrandama vis naujų jo panaudojimo būdų.
Mokslininkų išaiškinta, kad bičių pikis gaunamas kartu sumaišius bičių virškinimo fermentą ir augalų dervą. Bitėms pikis yra reikalingas apsisaugoti nuo aplinkos, išvalyti avilį bei korius. O žmonės jį naudoja savo sveikatai gerinti.
Pripažįstantys natūraliąją mediciną sako, kad bičių pikį galima kramtyti, tirpinti piene ir gerti ar naudoti kaip sudedamąją tinktūrų dalį, kurios gali būti tiek vidiniam, tiek išviršiniam naudojimui. Bičių pikių vartojimas padeda sustiprinti imuninę sistemą, sumažinti uždegimą. Naudojant išviršiniu būdu, pikis dezinfekuoja ir gydo žaizdas, mažina skausmą bei kovoja su grybelinėmis infekcijomis. Ne veltui bitininkai bičių pikį vadina – bičių antibiotikais.

Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto