Biržų rajone iš „ORLEN Lietuva“ vamzdyno išsiliejo dyzelinas

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sekmadienį Biržų rajone, Jonelių kaime, iš pažeisto AB „Orlen Lietuva“ vamzdyno į laukus išsiliejo maždaug 1 tona dyzelino.

Nelaimės padariniai likviduoti

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, degalai buvo išsilieję 10×10 m plote.
Į avarijos vietą atvykę pareigūnai suformavo apsauginį pylimą ir budėjo, kol buvo suvirintas pažeistas vamzdynas.
Nelaimė likviduota sėkmingai, AB „Orlen Lietuva“ darbuotojai kuro siurbliu išpumpavo išsiliejusį dyzeliną į rezervuarą, išvežė surinktą užterštą gruntą.

Įpareigojo teismas

2009 m. kovą dėl nelegalaus prisijungimo prie bendrovės „Orlen“ eksploatuojamo vamzdyno Rokiškio rajone, Pakapynės kaime, į pelkę išsiliejo dyzelinas. Avarijos metu buvo užteršti Šaltojos ir Vyžuonos upeliai bei jų slėniai, kurie priskirti prie paukščių apsaugai svarbių saugomų „Natura 2000“ teritorijų.
„Orlen“ ėmė vykdyti avarijos padarinių likvidavimo darbus, kurie turėjo būti baigti 2009 m. spalį, tačiau, Aplinkos ministerijos teigimu, grunto valymo darbai Šaltojos upės slėnyje-pelkėje nebuvo įvykdyti.
Atlikus ekogeologinius tyrimus nustatyta, kad avarijos vietos grunte buvo 32 tonos naftos produktų, dėl to buvo užteršti vandens telkiniai, žemės paviršius ir gilesni jos sluoksniai, rasta negyvų gyvūnų.
2014-ųjų balandžio 24 d. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) už gamtai padarytą žalą įpareigojo bendrovę  „Orlen“ sumokėti 9,7 mln. litų.
Kasacinis teismas konstatavo, kad atsakovas nesiėmė tinkamų priemonių iki galo pašalinti iš produktotiekio į gruntą ir vandenį išsiliejusio dyzelino likučių.

One Reply to “Biržų rajone iš „ORLEN Lietuva“ vamzdyno išsiliejo dyzelinas”

  1. Aloyzas parašė:

    Gal tą surinktą dyzeliną parduos papigiai? Aš pirkčiau savo traktoriukui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto