Bitininkai dėl nepalankaus medunešio prognozuoja medaus brangimą

Bitininkas iš Knabikų k. Jonas Gediminas Čekys prekiauja sertifikuotu medumi. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Mūsų rajono bitininkai teigia, jog seniai buvę tokie prasti metai – tiek pavasariniu, tiek antruoju medunešiu jie nesidžiaugia – medaus nėra daug. Esmine to priežastimi įvardijami šalti šios vasaros orai. 

Mažeikių bitininkų sąjungos vadovė Birutė Budreckienė pasakojo, kad pirmojo pavasarinio medaus beveik nebuvo išvis – laimėjo tie, kurie sudarė sąlygas bitėms medų rinkti iš žydinčių rapsų laukų. Kai kas, matydamas tokį šviesų, beveik baltą iš rapsų suneštą medų, gąsčiojasi, ar jis nėra su priemaišomis.
„Pirmojo sukimo rapsų medus toks ir yra. Ir iš viso – pavasarinis medus visada būna baltesnis. Viskas čia tvarkoje, nuogąstauti nėra ko“, – ramino bitininkė.
Kas kita – medaus trūkumas. Knabikuose bitininkaujantis Jonas Gediminas Čekys sakė, kad ankstesniais metais tokiu metu medaus būdavo daug daugiau, o dabar antrojo, vasarinio medaus daugelis bitininkų nė nepradėjo kuopti. Dėl tokios situacijos kalti šalti orai.
„Pavasarį, nors ir žydėjo sodai, oro temperatūra buvo labai žema ir žiedai neišskyrė nektaro. Panaši padėtis ir dabar“, – apgailestavo bitininkas.
Visas rašinys – „Santarvės“ laikraštyje. 

6 Atsakymai į “Bitininkai dėl nepalankaus medunešio prognozuoja medaus brangimą”

 1. Ryto Rasa parašė:

  Džiaukimės turėdami darbščias bitutes ir dėkokime bitininkams už jų kruopštų darbą, nes tik jų dėka medus yra pasiekiamas žmogui. Toliau spręskime pirkti ar ne. Esu įsitikinusi, kad medus-vaistas. Pagalvokime iš kokių įvairiausių žiedelių bitutės jį surenka.

 2. FR parašė:

  Na ką Jus mielieji, juk bitininkai tai tokie „dikaduoniai“ kurie prisikurkė daug bičių, nueina prie jas, pasisemia medaus iš avilio ir jį kuo brangiau pardavinėja. Gaila, kad toks požiūris į bitininkus sudaromas, bet mano galva taip galvoja didelė mažuma. Svarbiausiai reikia žinoti, kad bitininkas tai tikrai doras ir geras žmogus, kuris neapsakomai daug darbo įdeda kol ant turgaus stalo atsiranda stiklainis medaus. O kad orai prasti juk mes visi matome, vasaros tai nėra, šilumos tai nėra, pagalvokite, kad liepos mėn. viduryje reikia vaikščioti su striuke, tai iš kur toms varkšėms bitutėms reikia pririnkti to medaus. O kainos mano galva beveik nesikeitė. Taigi skanaukite ir nesirkite mieli skaitytojai.

 3. nekalbėkit parašė:

  turguje visada pasiteirauju medaus kainos: jau keli metai 13-14 litų, dabar iki keturių eurų. Ir nereikia sakyti, kad medus brangsta. Seniai jo kaina turėjo būti apie 6-7 eurus už puslitrį. Mažeikiškiai priprato viską už ačiū, ubagai, blyn, atsieit. Geriau iš didžiųjų prekybos tinklų pirks kokį brudą medumi vadinamą, kad tik pigiai. Kaži kodėl joks bitininkas nedrįsta parduotuvėje rašytis, kad tai jo medus? Todėl, kad kai į parduotuves patekęs bičių medus pereina visokius sanitarinius apdirbimus, jis tampa surogatu. Todėl medus parduotuvėse tampa tik bendru pavadinimu – NATŪRALIU BIČIŲ MEDUMI.

 4. Vardas (privalomas) parašė:

  Kiekvieną vasarą bitininkai, žemdirbiai, ūkininkai ir pan. skundžiasi orais – tai jiems per sausa, tai per šlapia, tai per šalta, tai per karšta, gerai niekada nebūna, bet kas pora metų keičia savo džipus į naujesnius. Kokie vargšai! Gal sumesti jums po kelis eurus, kaip ir graikams?

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Pritariu komentatoriui, juk vistiek branginate kas metai.

 6. b parašė:

  O koks skirtumas ar geras medunesis,ar blogas.Kiekvienais metais skundziasi ir tik brangina

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto