Bitininkai džiaugiasi dosniu pavasarinio medaus derliumi

Nuotr. iš Eltos archyvo

Bitininkai jau baigia kopinėti pavasario suneštą medų. Jo derlius geresnis nei praėjusiųjų metų pavasarinio medaus.
Tačiau sausra ir bitininkams kelia nerimą, baiminamasi, kad bitėms gali prirūkti nektaro.

Medunešis ankstyvesnis

Pikeliškės Vilijos Priedininkienės bičių ūkyje – apie du šimtai avilių. Kaip pastebėjo bitininkė, dėl specifinio pavasario iš pradžių buvę visokių baimių – nelijo, dienos karštos, naktys šaltos, o tokiomis naktimis augalai neskiria nektaro.
„Tačiau iš esmės negalime skųstis, pavasarinio medaus derlius tikrai nėra blogas. Medunešis buvo neprastas. Tokiu metu dar nesame turėję prikopę tiek medaus“, – apie ankstyvą medunešį kalbėjo bitininkė.
Mažeikių bitininkų draugijos, vienijančios apie pusantro šimto bitininkų, pirmininkė Birutė Budreckienė prisiminė, kad pavasarinio bičių šeimų skraidymo bitininkai šiemet laukė ypač nekantriai. Žiema buvo šilta, dėl to anksti perus auginti pradėję vabzdžiai suvartojo daug maisto atsargų ir jų pritrūko, kai kurios bitės net žuvo. Tačiau, anot pašnekovės, visas bėdas kompensavo turtingas pavasarinis medunešis.

Nuogąstavimai dėl sausros

Bitininkų teigimu, pavasarinį medų bitės suneša iš medingų pavasarį žydinčių augalų – sodų, įvairių medžių, kiaulpienių, žieminių rapsų, šalpusnių, blindžių.
„Kas žydi, iš to ir neša. Tik bėda, kad šiemet labai supuolė visų augalų žydėjimas – vienu metu visi pražydo, sutrumpėjo medunešio laikotarpis“, – pastebėjo V. Priedininkienė.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto