Bitininkai medaus derliumi kol kas nesiskundžia  

Vasara – darbymetis ne tik bitėms, bet ir bitininkams. Nuotr. iš mediakatalogas.lt

Šaltas pavasaris bitininkams kėlė nerimą. Nors medsukis vėlavo kone porą savaičių, tačiau pavasarinio medaus derlius šiemet buvo neblogas.
Į pabaigą artėja ir vasarinis medunešis, kuriuo bitininkai taip pat nesiskundžia, tik pastebėjo, kad  mažai liepų medaus.  

});

Šiemet pavasarinis medus šiek tiek brangesnis nei pernai, tačiau dėl augančių bičių ūkio išlaidų nesitikima didesnių pajamų. Be to, bitininkų pastebėjimu, sumažėjęs ir medaus perkamumas.       

Vėlavo porą savaičių

Įprastai medsukis prasideda gegužės pabaigoje, tačiau šiemet šalti, vėsūs  gegužės orai bene dviem savaitėms nutolino šį darbymetį. Šaltas pavasaris pakoregavo pirmąjį šiųmetį medaus derlių – augalai vėliau sužydo, kol buvo šalta, bitės mažiau lankė žydinčias pievas ir laukus.

Turguje ant prekystalių netrūksta saldžiojo produkto. Daugiausia tai šviesus sodų, pienių, miško medus. Arba baltas – rapsų medus....

Laikraščio elektroninę versiją gali skaityti tik prisijungę ir prenumeratą turintys vartotojai.

Jeigu esate mūsų prenumeratorius, prisijunkite su savo prisijungimo duomenimis, kuriuos gavote atlikę apmokėjimą arba kuriuos jums suteikė redakcija.

Registruokitės | Pamiršai slaptažodį?

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto