„Bitutėje“ paminėta Autizmo supratimo diena

Nuotr. iš įstaigos archyvo – renginio akimirka.

Ruošdamiesi šiai dienai „Bitutės“ lopšelyje-darželyje visi ant langų klijavo debesėlius ir rengėsi mėlynais drabužiais, tokiu būdu palaikydami vaikus, skleisdami toleranciją ir supratingumą.
Mokytoja Palmira Šaulienė, dirbanti su vaikais autistais, pasakojo: „Kas puošė savo profilio nuotrauką proginiu rėmeliu, kas fotografavosi apsirengęs mėlynai, kas piešė lietaus lašelius. Esame dėkingi už kiekvieną palaikymo formą!“
Pasak „Bitutės“ pedagogės, autistiški asmenys pageidauja, kad jų nevadintų žmonėmis „su sutrikimu“, būtinai pabrėždami diagnozę. Kasdienėje kalboje galima drąsiai sakyti: autistiškas vaikas, autistiškas asmuo, autistiška moteris ir t. t. Žinoma, terminas „asmuo, turintis autizmo spektro sutrikimą“ yra moksliškai teisingas, jis vartojamas specialistų. Svarbu nesakyti: serga autizmu, kenčia nuo autizmo, gydyti autizmą, nes autizmas nėra liga.
Autizmo supratimo dieną minintys žmonės prisideda prie informacijos apie autizmą sklaidos, teisingo požiūrio į autistiškus vaikus ir suaugusiuosius, pasipriešinimo mitams bei stigmoms.
Rita NORVILIENĖ
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto