Biudžetas patvirtintas, tačiau aistrų netrūko

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Savivaldybės biudžetui patvirtinti užteko Tarybos daugumos balsų. Opozicijai priklausantys politikai šiandien vykstančiame Tarybos posėdyje elgėsi skirtingai – vieni nebalsavo, kiti susilaikė arba balsavo prieš. Biudžetui iš opozicijos pritarė tik vienas Tarybos narys – konservatorius Pranas Trakinis.
Opozicinės konservatorių frakcijos seniūnė Lina Rimkienė mero prašė penkiolikos minučių pertraukos opozicijai pasitarti, kaip balsuoti dėl biudžeto. Meras Vidmantas Macevičius teikti šį prašymą balsavimui atsisakė.

Pasiūlymų nesulaukta

Mažeikių rajono savivaldybės 2021 metų biudžeto prognozuojamos pajamos – 69,155 mln. eurų, iš jų beveik 2,7 mln. eurų – metų pradžios lėšų likutis. 69,475 mln. eurų numatyta asignavimams išlaidoms ir turtui įsigyti (asignavimai viršija pajamas skolintomis lėšomis).
Didžiąją pajamų dalį, kaip ir įprastai, sudaro gyventojų pajamų mokestis ir dotacijos. 2,4 mln. eurų į biudžetą planuojama surinkti iš Savivaldybės biudžetinių įstaigų už prekes ir paslaugas, už ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą bei išlaikymą švietimo, socialinės apsaugos ir kitose įstaigose.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė informavo, kad biudžeto projektas buvo paviešintas, pareikšti savo nuomones, teikti siūlymus, pageidavimus buvo kviečiama visuomenė, Tarybos nariai. Nesulaukta jokių siūlymų nei raštu, nei žodžiu, tačiau per Tarybos posėdį išsakyta ne viena pastaba, dėl tvirtinti siūlomo biudžeto kilo nemažai diskusijų, klausimų.

Apimtys panašios

Šiais metais tvirtinamo biudžeto apimtys panašios kaip ir patvirtinto praėjusiųjų metų pradžioje. J. Balvočienė tai pailiustravo tokiais skaičiais: vienam gyventojui asignavimų tenka 1226 eurai, praėjusiais metais ši suma buvo 1145 eurai, šis rodiklis šiemet 7,1 proc. didesnis. Tačiau prognozuojamos pajamos didesnės tik aštuoniais eurais, arba 1,3 proc., ir šiemet siekia 568 eurus.
Apytiksliais duomenimis, biudžetinių įstaigų poreikiams patenkinti trūksta 7 mln. eurų.
Finansų skyriaus vedėja paaiškino: dėl to, kad būtų galima subalansuoti biudžetą, teko „apkarpyti“ kai kuriuos poreikius, sumažinti normatyvus. Tikimasi dar gauti papildomų lėšų iš valstybės, nes savivaldybėms finansavimas buvo sumažintas 59 mln. eurų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto