Biudžetininkai šiemet gyvens geriau

Tik trys Tarybos nariai susilaikė balsuodami už šių metų rajono biudžetą. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Penktadienį vykusiame Tarybos posėdyje balsų dauguma buvo patvirtintas rajono biudžetas. Už jį balsuojant susilaikė tik trys Tarybos nariai, atstovaujantys Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.
Pirmą kartą per pastaruosius kelerius metus patvirtintas subalansuotas biudžetas, jame darbuotojų atlyginimas ir įmokos „Sodrai“ suplanuota dvylikai mėnesių.

Siūlymų nesulaukė

Seimui patvirtinus 2017 metų valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžeto finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymą, savivaldybės savo biudžetus privalėjo patvirtinti per du mėnesius nuo jo įsigaliojimo – iki kovo mėnesio. Savivaldybių taryboms laiku nepatvirtinus biudžeto, stabdomos visos dotacijos iš valstybės biudžeto, o tai sudaro šiek tiek per 40 procentų mūsų rajono Savivaldybės biudžeto.
Savivaldybės administracijos Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė informavo, kad Mažeikių rajono biudžeto projektas buvo paskelbtas Savivaldybės tinklalapyje, tačiau jokių atsiliepimų ar  siūlymų nesulaukta.
Savivaldybės vadovai bei Mažeikių verslo bendruomenės nariai yra susitarę bent kartą per ketvirtį susitikti aptarti svarbiausių klausimų bei aktualijų. Tokiame susitikime buvo pristatytas ir rajono biudžetas. Verslininkai jokių siūlymų taip pat nepateikė.

Sudaryta poreikių lentelė

Biudžeto projektas buvo pristatytas sausio mėnesį, dar mėnuo buvo skirtas jam aptarti, analizuoti. J. Balvočienė informavo, kad per tą mėnesį nuo biudžeto projekto pristatymo atsirado kai kurių pokyčių pajamų dalyje, gauta ir Europos Sąjungos paramos lėšų. Todėl buvo galima patenkinti naujų poreikių – šiek tiek daugiau nei už du milijonus eurų.

Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

One Reply to “Biudžetininkai šiemet gyvens geriau”

  1. Komentatorius parašė:

    Subalansuotas biudžetas, nes jame algos numatytos visiems metams, ar subalansuotas dėl to, kad išleis tiek, kiek gaus?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto