Biudžetininkai šiemet gyvens geriau

Tvirtinant šių metų biudžetą Savivaldybės taryboje išvengta didesnių aistrų. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Tarybos posėdyje balsų dauguma patvirtintas pagrindinis dokumentas – mūsų rajono Savivaldybės biudžetas. Nors jis nėra visiškai subalansuotas, tačiau tikimasi, kad biudžetinės įstaigos šiemet gyvens geriau – pirmą kartą per pastaruosius metus joms skirti asignavimai pagal normas prekėms ir paslaugoms pirkti.
Už biudžeto projektą nebalsavo tik keturi opozicijai atstovaujantys konservatoriai – iš 25 posėdyje dalyvavusių Tarybos narių.

Biudžeto subalansuoti nepavyko

Šių metų biudžetą sudaro 45 mln. 83 tūkst. eurų pajamų ir beveik 45 mln. 760 tūkst. eurų  asignavimų išlaidoms ir turtui įsigyti.
Biudžetas patvirtintas be gruodžio mėnesio įmokų „Sodrai“, be to, kaip ir praėjusiais metais, keturiais procentais sumažintas darbo užmokesčio fondas.
Didžiąją biudžeto dalį – beveik 19,7 mln. eurų – sudaro gyventojų pajamų mokestis ir specialiosios dotacijos – 15,2 mln. eurų.
Kadangi dauguma pajamų komponentų šiemet mažesni negu praėjusiais metais, iš valstybės biudžeto skirta 1,68 mln. eurų bendrosios dotacijos kompensacija biudžeto pajamų mažėjimui kompensuoti.
Finansų skyriaus vedėja Julija Balvočienė, pristatydama biudžeto skaičius, teigė, kad jis atitinka praėjusiųjų metų savivaldybės rodiklius. Padidėjimas susijęs tik su kai kuriais pakeitimais, susijusiais su teisės aktais – didėjo minimali alga, atlyginimai socialiniams, kultūros darbuotojams,  keitėsi mokinio krepšelis, kt.

Sulaukta tik prašymų, siūlymų – ne

Biudžeto projektas politikams buvo pristatytas sausio mėnesį vykusiame Tarybos posėdyje. Vėliau jis buvo aptartas visuose komitetuose, paskelbtas Savivaldybės interneto svetainėje, prašant  pareikšti nuomonę, teikti siūlymus.
Biudžeto projektas buvo pristatytas ir asocijuotų verslo struktūrų atstovams.
Biudžeto projektą rengęs Finansų skyrius jokių siūlymų negavo, tačiau po pristatymo sulaukta ne vieno papildomo prašymo dėl lėšų skyrimo. Bendra jų suma siekė 315,6 tūkst. eurų.
Komitetai, susipažinę su Savivaldybės administracijos siūlymu, nepritarė tik trims prašymams.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

One Reply to “Biudžetininkai šiemet gyvens geriau”

  1. kažkaip parašė:

    straipsnio pavadinimas neatitinka turinio,, Biudžetininkai šiais metais gyvens geriau“ ,o toliau rašoma
    ,,Biudžetas patvirtintas be gruodžio mėnesio įmokų „Sodrai“, be to, kaip ir praėjusiais metais, keturiais procentais sumažintas darbo užmokesčio fondas.“ Tai kur tas gerumas, reiškia,kad darbuotojai turės eiti nemokamų atostogų ,arba nemokamai pavaduoti sergančius kolegas,nes nėra darbo užmokesčio,Tas pats kaip ir šiais metais ,kai kurios mokyklos atlyginimus už gruodį gavo sausio mėn. Jeigu praėjus 10m po krizės tai atrodo gerai, tai kaip atrodo blogai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto