Biudžetininkų skolas už šildymą perleis bankui

Gyventojai „Mažeikių šilumos tinklams“ skolingi penkis milijonus litų, o biudžetininkų skolos siekia arti trijų milijonų litų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Biudžetinės įstaigos bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ skolingos 2,8 milijono litų. Politikai sutiko, kad tas skolas perimtų bankas. Griebtis tokio sandorio Savivaldybę verčia ypač sunki finansinė padėtis.
Analogiškas sprendimas dėl 1,6 milijono litų skolos buvo priimtas 2011 metais.


Skola – vienoje vietoje 

Savivaldybės Taryba įpareigojo Savivaldybės administraciją iki gegužės 31 d. perimti biudžetinių įstaigų skolas uždarajai akcinei bendrovei „Mažeikių šilumos tinklai“ už pateiktą šilumos energiją ir pasirašyti trišales skolos perėmimo sutartis su kiekviena biudžetine įstaiga ir šilumos tiekėju. 
Prieš skolų perėmimą turės būti pasirašyti tarpusavio skolų suderinimo aktai pagal balandžio 30 dienos duomenis.
Vėliau perimtos skolos reikalavimo teisė būtų perleista bankui, pasiūliusiam mažiausią kainą. Kitaip tariant, Savivaldybės skolą Mažeikių šilumos tinklams padengtų bankas, o palūkanas sumokėtų pati bendrovė.
Savivaldybės administracijos direktoriaus Broniaus Kryžiaus teigimu, kai visa skola vienoje vietoje, su ja tampa lengva dirbti. Ją numatyta grąžinti per trejus metus.


Trikdo bendrovės veiklą

Mažeikių šilumos tinklams įsiskolinusios biudžetinės įstaigos (mokyklos, lopšeliai-darželiai, muziejai) ir pati Savivaldybės administracija.
Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius paaiškino, kad skolų perėmimas padės spręsti Mažeikių šilumos tinklų problemas.
„Ne kartą bendrovė kreipėsi į mus dėl tų skolų. Įmonei reikia gyventi, būtina ruoštis naujam šildymo sezonui. Biudžetinių įstaigų skolos naštos negalime perkelti gyventojams. Problemą būtina spręsti. Kitokios išeities nematome. Šis biudžetas yra išgyvenimo ir vargu ar situacija pagerės“, – būtinybę kreiptis į banką pabrėžė B. Kryžius.
Jo žodžius patvirtino Mažeikių šilumos tinklų vadovas Jonas Jurkus. Jo duomenimis, biudžetinės įstaigos sunaudoja 0,52 proc. visos bendrovės tiekiamos šilumos, o skola siekia vos ne tris milijonus. Gyventojų skola – 5 milijonai litų, tačiau jie sunaudoja net 97 proc. šilumos.
„Mums reikia gyventi, Reikia pradėti naują katilą statyti, reikia įnešti savo dalį. Pagrindinis darbas – vasarą“, – apie finansines problemas kalbėjo direktorius.


Tarifui neturėtų atsiliepti  

Kai Savivaldybės Tarybos ir Ekonomikos komiteto posėdžiuose buvo pristatomas sprendimo dėl skolos Mažeikių šilumos tinklams perėmimo projektas, Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius patikino, kad Savivaldybei banko paslauga nekainuos nė lito, tas išlaidas padengs… pati UAB „Mažeikių šilumos tinklai“. Taip pat nuskambėjo patikinimas, kad gyventojams šildymo tarifai dėl to nesikeis, nes tos išlaidos bus daromos įmonės sąskaita.
Nors įmonė praėjusiais metais dirbo pelningai ir į Savivaldybės biudžetą būtų galima gauti 50 tūkstančių litų dividendų, tačiau Savivaldybės administracijos direktorius B. Kryžius informavo, kad dividendų nuspręsta atsisakyti. Išeitų, kad prie banko palūkanų vis tik prisideda ir Savivaldybė.


Pasigedo konkretaus plano

Politikai, pritardami sprendimo projektui, neabejojo jo teisingumu, tačiau jiems kilo ne vienas klausimas. 
Tarybos nariai Alvydas Balčiūnas, Vilhelmas Džiugelis pasigedo konkretumo, kaip bus amortizuojamos skolintos lėšos, kokia tos paskolos kaina, kas planuojama daryti toliau, kad biudžetininkai nebegrimztų į skolas.
„Sprendimas labai geras, bet įsipareigojimas bankui vis augs, bankas gali pakeisti reikalavimą kitaip. Galima kuo mažiausiai dirbti su kreditoriais ir viską atiduoti bankui. Kur ta riba? Žiūrint į ateitį, manau, kad negalima visų problemų dėl skolų spręsti tokiu būdu“, – samprotavo Tarybos narė Virginija Eidimtienė.
B. Kryžius patikino, kad situacija kontroliuojama, o reikalai pagerėsią kitais metais, jei Savivaldybė, kaip žadėta ir Premjero, nebebus mokestinis donoras ir jos biudžete pasiliks daugiau surinktų mokesčių.

2 Atsakymai į “Biudžetininkų skolas už šildymą perleis bankui”

  1. ,grazina,,,,,, parašė:

    jei savivaldybe skoloje, tai kodėl imone turi dengti palūkanas? o palūkanos tarp kitko bus iskaičiuo,tos I tarifą ,šilumos…hm…kaip tiki nor,it ponai taip ir apgaudinėjate mus vartotojus…….,jei tokia gera imone- tegu už mane sumoka palūkanas irgi…. o dabar delspinigius skaičiuoja…nieko nerašos,o kiek savivaldybei, prisirinko delspinigių?.

  2. "gera" parašė:

    praktika skolintis, kad atiduoti ankstesnę skolą. Priedus prie algų susimažinkit, valdymo išlaidas mažinkit ir bus gerai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto