Bliūkšta daugiabučių atnaujinimo burbulas?

Antanas Naujokas informavo, kad iki šios savaitės pabaigos turi paaiškėti, ar Ventos g. 53-iasis namas dalyvaus renovacijos programoje. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Mažeikiuose intensyviai vyksta daugiabučių namų atnaujinimo investicinių projektų pagal finansinį modelį JESICA pristatymai. Gyventojai, susipažinę su pateikiamais skaičiais, masiškai pradėjo atsisakinėti renovacijos, nes ji jų kišenei per brangi. Ir tokių kasdien vis daugėja. Daugiabučių atnaujinimo nepageidaujantys gyventojai savo teises ketina ginti teisme, reikalui esant, keliauti net iki Strasbūro.

Traukiasi iš programos

Aplinkos ministerija, išnagrinėjusi rajono Savivaldybės pateiktą daugiabučių namų, kurių gyventojai pareiškė norą, kad jų būstas būtų atnaujintas, sąrašą, nutarė, jog pirmuoju etapu bus atnaujinta 16 namų, o antruoju –  net 82 sąraše nurodyti daugiabučiai.
Sąrašas netrukus bus koreguojamas, nes vis daugiau gyventojų pasisako prieš renovaciją. Vieno iš atnaujinimo pirmojo etapo pagal finansinį modelį JESICA dalyvių – Pavasario g. 12-ojo namo savininkai – negavo numatyto finansavimo. Už namo atnaujinimą pasisakė vos penkiasdešimt vienas procentas visų gyventojų (šį procesą kredituojantys bankai reikalauja, kad tokių savininkų būtų daugiau – 55–56 proc. ).
Šiuo metu vienuolikai daugiabučių, kuriuos administruoja UAB „Admituras“ yra nupirkti rangos darbai.
„Iš viso numatyta renovuoti 62 namus, tačiau penkiolika namų jau atsisakė šio sumanymo“, – vakar  informavo įmonės vadovas Antanas Barvydis.

Lems vardinis balsavimas

Iš UAB „Tavo pastogė“ administruojamų namų pirmajame JESICOS etape dalyvauja 3, antruoju planuojama atnaujinti dar 16 daugiabučių.
Tačiau šie skaičiai gali kisti, kai apie pasitraukimą iš renovacijos oficialiai pareikš gyventojai.
Šios įmonės direktorius Antanas Naujokas spėjo, kad tokių namų gali būti ne vienas ir ne du.
Namų gyventojai (butų ir kitų patalpų savininkai) savo apsisprendimą turi išreikšti vardiniu balsavimu. A. Naujoko teigimu, iki trečiadienio dar nebuvo gauti visi vardinio balsavimo biuleteniai, kokie namai dalyvaus renovacijoje.

Plačiau apie didėjantį gyventojų nepasitenkinimą jų daugiabučių modernizavimu – „Santarvės“ laikraštyje.

31 Atsakymas į "Bliūkšta daugiabučių atnaujinimo burbulas?"

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Administraciniu Teisiu pazeidimo Kodeksas( ATPK) Daiva Matoniene.

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Renovuojamu namu gyventojai ne pries renovacijas,jeigu turetu lesu,o darbai butu atliekami kokybiskomis mezdiagomis ir darbai butu atliekama kokybiskai! Dar labai svarbu,kad gyventojams butu sudarytos atsiskaitymo uz medziagas ir darbus ,jiems palankiomis salygomis. Tada zmonems ,gal nereiketu listi i Bankus ir ten tunoti su procentiniu atsiskaitimu. Kodel renovacijos isradejai apie tai negalvoja?

 3. šiaip parašė:

  už radiatorius žmonės moka 100% patys, todėl galima pirkti arba tai ką siūlo montuojanti įmonė ( su normalia nuolaida), arba eini į parduotuvę ir nusiperki pats tai ko reikia pagal projektą. Kiek kam įvairiuose namuose buvo keisti radiatoriai- visiems taip buvo. Mums Žemaitijos gatvėj montavo, pasiūlė su nuolaida, tai nematau prasmės dar vargti ir parduotuvėj brangiau pirkti. Na bet jei nori iš principo pats nusipirkti – tai juk niekas nekliudo

 4. jo parašė:

  Zmones turi pirma isitikinkiti kokius jums zada istatyti radiatorius, pamatykiti juos,tik tada sutikti su renovacija! Moketi tik po visko,o ne pries! Reikia galvoti galva,matyti akimis! Tos renovacijos kazkam atnesa kruvas pinigu uz nekokybiskas medziagas?!

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Vileisio-3 gyventojai dar nesidziaugia,nes jie dar neturi pasikeite zadetuju reguliuojamuju radijatoriu! Nereikia kalbeti to ko nera? Taip kaip nesidziaugia ir stikliniais balkonais,kurie,neaisku kam tinkami? Balkonu grindys vienu duobiu,isdraskytos, paliko,net neistinkuotos,kai anksciau buvo grazesnes, isklotos plytelemis Tai nebaigta renovacija pavadinciau. Langu palanges gavome baisesnes negu ankstesnes buvo , Senosios buvo praktiskai naujos ,blizgancios, o pakeite i rudas,kurios pastoviai murzinos ir sunkiai valosi. Neaisku isviso,kur dingo senosios palanges,kurios priklause kiekvienam gyventojui,nes buvo pirktos kartu su langais paciu gyventoju pinigais? Taip kad? Norime matyti pirma is anksto medziagas ,paskui moketi uz darbus ,patiems priemus juos .

 6. Vardas (privalomas) parašė:

  Vileisio -3 gyventojai radijatoriu dar nemate ! Buvo tik imestos spargalkes formos lapeliai su radijatoriu kainomis! Atrodo taip, 1100W 22 500/900(1213W) – 1 vnt.240,06 Lt , 1200W22 500/ 1000 (1347W)- 1Vnt. 244,42 Lt ir 400W( Yirtuve) 11 500/500( 393 W) – 1Vnt. 129,71 Lt. Lapelyje kaina 2-ju kamb.butui 1278,24 lt. Tik nesuprantam,kodel tokia suma lapelyje? Nezinom ,ar bus reguliatoriai ar ne? Sildymo kaina gyventojams kaip tik nuo ju ir priklausys. Tik labai neaisku,kodel lapeliuose uz buta rugsejo menesiui jau priskaiciuota kaina uz radijatoriu keitima,nors darbai nera atlikti?! Manau,pirma turime pamatyti ir turi ideti tuos radijatorius,kad gyventojai patvirtintu savo parasais,o paskui,tik siusti kainas uz atlikta darba ir pacius reguliuojamus siluma radijatorius. jeigu nebus reguliatoriu,naudos jokias ir mokesime kaip ir anksciau…Idomu,kaip kiti daugiabuciai?Pasidalinkime informacija,ar buvo ideti reguliatoriai,kiek mokejote uz siluma? Zmones turi konsultuotis tik su paciais zmonemis,kurie ta praejo.

 7. zinovas parašė:

  tas pats absurdas dedasi ir Naujojoje Akmeneje zmones pasiraso sutikimus namo renovacijai net nezinodami kiek tai kainuos ir kokie darbai ir kada bus atlikti , o veliau pateikiamos saskaitos

 8. Gyventojas parašė:

  Vileišio 3 name buvo bendrijos narių susirinkimas, kuriame buvo paaiškinta apie šildymo sistemos atnaujinimą, dalyvavo darbus atliekančios įmonės vadovas. Paaiškinta dėl radiatorių keitimo, apskaitos sistemos diegimo, apmokėjimo. Jei žmonės nedalyvauja susirinkimuose, o tik lieja pyktį- kieno tai problema? Gyventojai džiaugiasi, nes reikės mažiau mokėti už šildymą.

 9. Vardas (privalomas) parašė:

  Yra pazeidziamos zmoniu buto teises! Siuncia saskaitas apsimoketi uz atliktus darbus ,kuriu dar net nepadare! Kalbu apie Vileisio -3 namo radijatoriu keitima.Negana jau isdure zmones su balkonais,kuriuos vadina? akvariumais“ i kuriuos iseiti net nepatogu ,nes visas stiklo.Nezinojo zmones ,pries tai ,kokie bus tie balkonai? Tik ,kai ejo darbai,jau buvo velu! Deda ta ka nori , o ne ta ka noretu gyventojai,Dabar jau radijatoriu keitimas.Nemateme nei radijatoriu,kaip jie atrodo, nezinome ir nemateme ar jie bus su reguliatoriais, bet saskaita jau prideta prie buto lapelio. uz radijatorius ir darba,kurio neatliko. Balkonu brokai dar nesutvarkyti ir negalutinai padaryta renovacija, Kas cia vyksta?! Kodel taip viskas slapta ir skubotai? Zmones ,atmerkite placiau akis! Perkame“ katina maise“,taip iseina? Tai rodykit pavyzdzius konkreciai,kad gyventojai matytu,kokie bus tie radijatoriai? Manau,kas buto viduje,tai jau kiekvieno gyventojo asm.reikalas.Kodel nesiulomos renovacijos privaciu namams? Kuo jie skiriasi?

 10. Klausimėlis parašė:

  Komentatoriui „Lai neslepia tiesos… “
  Tai čia apie kurį namą kalba eina?

 11. Jolanta parašė:

  Tai aišku kad žmonės nebenori tos renovacijos, kai toks apiplešinėjimas vyksta! Sumokame didžiausius pinigus, o gauname pigiausiomis medžiagomis apkamšytą daugiabutį, kuris po laiko pradeda pelyti, nes nėra ventiliacijos

 12. Lai neslepia tiesos... parašė:

  Ir mūsų namas atsisakė renovacijos. Tik gal Naujokas teiksis atsakyti, kodėl nuo pirmininko slepiami namo gyventojų susirinkimų protokolai? Gal čia slapta informacija?

 13. gyventoja parašė:

  aš esu prieš renovacija.Nenoriu turėti jokių reikalų su banku,nenoriu jokių paskolų dėl namo gražinimo.Paskola imčiau gal tik dėl pačios didžiausios problemos-sveikatos, bet ir tai dar gerai apmastyčiau.

 14. rita parašė:

  Gal nereiketu tiek nusimint,paduosime i teisma situos apiplesinetojus,manau rasim teisybe bent jau ten.Nes kitos iseities nera kaip sustabdyti.Reiketu kiekvienam sveiko proto gyventojui susimastyti ,kaip galimi sitokie nesveiki nerealus medziagu ir darbu ikainiai?ir kam ir kuris is ju bando pasistatyt sau namus apiplesinedamas zmones

 15. Sigitas parašė:

  Paklauskit bet kokio verslininko, jei investicijos netsiperka per 5-6 metus, neapsimoka investuoti. Dabar gaunasi, kad paimi paskolą ir visus 20 metų mokėsi už šildymą daugiau, negu moki dabar. Po 20 metų reikės vėl iš naujo renovuoti. Klausimas – koks idiotas gali rinktis tokią investiciją? Kodėl niekas nepgrindžia renovacijos kainų. Kai pažiūri į į kainius, plaukai šiaušiasi. Lango pakeitimo kaina gaunasi 550Lt/m2, parodykit kuris langų gamintojas už tokią kainą langus gamina. Stogo šiltinimas 350 Lt./m2 – kosmosas. Greitu laiku Lietuviai turėtų ateiti į protą. Mano manymu, tai legalus gyventojų apaiplėšimas. Norima visus Lietuvos gyventojus padaryti bakų įkaitais, nes taip lengviau valdyti tautą.

 16. partietis parašė:

  Liaudis kalba,kad rinkimai artėja,reikia pinigėlių ir dau jų reikia,po šimts pypkių,visi nori prie lovio,o lovys tai turtingas,tik mužiką reikia gerai papurtyti

 17. VO TAIP parašė:

  Kas tik nedulkina biedną lietuvį-saurida,savivaldybė,lietuvos dujos,bankai,verslinykai,partijos ir kitos išnaudotojų gaujos.Vo taip,brangieji,mes jau užsigrūdinę-laikykimės.Prisiminkime didžio rūskelio epopėją,,KAIP GRŪDINOSI PLIENAS“

 18. Daiva Šideikienė parašė:

  2014-05-23 administracijos direktoriaus pavaduotojo R.Paradniko rašte Nr. R8-2.29-2037 ( raštą ruošė Mažeikių rajono savivaldybės Statybos ir remonto skyriaus vyresnioji specialistė Jūratė Eičinienė ) ,kuris buvo pateiktas to namo gyventojams , pažymima: ,, Kadangi Statytojas ( atstovaujantis butų ir kitų patalpų savininkus) pakeitė sprendinį ( vietoj tinkuojamo fasado pasirinko ventiliuojamą fasadą) , kuris yra brangesnis , tai trukstamų lėšų suma yra 137. 842,50 Lt.‘‘
  2014-08-23 ,,Santarvės‘‘ laikraštyje buvo pranešimas ,, Kuriame Lietuvos ateitį‘‘ ( Sut.Nr. MS-91) kuriame buvo pateikta informacija apie Žemaitijos g.32 namo modernizaciją. Šiame trumpo turinio pranešime , Mažeikių rajono savivaldybės Statybos ir remonto skyriaus vyresnioji specialistė Jūratė Eičinienė atsakinga už Žemaitijos g.32 namo atnaujinimą informavo , jog gyventojams teks prisidėti <> bei 130 tūkst. litų už pakeistą gyventojų sprendinį ( vietoj tinkuojamo fasado įrengti ventiliuojamą fasadą.)
  Kaip matyti, ta pati specialistė J.Eičinienė ,kuri atsakinga už namo Žemaitijos g. 32 modernizaciją , tačiau LĖŠŲ SUMA apie pakeistą sprendinį pateikiama skirtinga, todėl gyventojai patys turi žinoti ir skaičiuoti kam yra panaudojamos ES , SAVIVALDYBĖS IR GYVENTOJŲ LĖŠOS.

 19. lietuvis parašė:

  yra silpnaprociu ,kurie galvoja,jeigu gauni kompencacija,tai uz renovacija nebereikes moketi ,tai klaidinga nuomone ,uz renovacija reikes moket visiems ,ar gauni kompensacija ar negauni ,tiktai yra susidariusi tokia besmegeniu iliuzija ,tam ir yra sudarytas valdziazmogiu planas ,kad ismelzti is gyventoju paskutini centa ,o neisgalintiems susimoketi ,bus atimti butai isvarzytiniu ir gyvenk kur nori ,toks yra butkaus renovacijos planas

 20. oler parašė:

  nesuprantu is viso tos renovacijos musu namai nera seni daugmz 30/35 metu o as pav dirbau ir gyv enau uzsienyje kur namui buvo simtas metu ir gerai atrode ir jokiu renovaciju ne nesiruose daryt tai palyginus musu namu amziu tai jie kaip nauji paprasciausiai ten namus priziuri n utinkuoja nudazo ir graziai atrodo o musu zmones tegu susideda plastikin ius langus ir bus taupiau o nelaukia kada geri dedes sudes tegu isidazo laiptines ir susitvarko aplinka ir bus grazu ir renovaciju n ereiks n es jos tik kazkieno superinis pasipeln ymas

 21. as parašė:

  labai teisingai ,bobules sutinka jos bijo kad kompensacijos nebegaus o ka mum daryt jei gaunam dirbdami kelis litus daugiau nei priklauso kompensacijai gaut ,ir jos negaunam ,o vakuciam valgyt reik ,tegu pensininkam deng kokia 20 procentu ne daugiau ,kurie gaun po 700-800 simtus ,nes mes 4 asmenu seimai gaunam 1800 ir gyvenk ir mokescius mokek 0o jie vis dejuoja .

 22. nekas parašė:

  Po tokios “renovacijos“ suprantu kad man su mazameciu sunumi teks eiti i gatve.Neturi pinigu -eik i banka,ir dar 20 metu “apsizenyk“ su banku kad tavo namo sienos butu sviesesnis,absurdas.Suprantu kad tie musu kregzdziu lizdeliai prasosi remonto,bet kur logika????vidus supuves o isore kaip pas panele makiazas.
  Kur ir i ka kreiptis kad “neprievartautu“ su ta renovacija???jei tavo namo bobulytes be jokios logikos ar supratimo pasiraso uz renovacija, tai kiti tiesiog priversti …….

 23. eeeee parašė:

  cia ne renovacija o apilesimas kada baiks banditai vadovauti

 24. Mažeikių gyventoja parašė:

  susipažinau su Pavasario 49 namo renovacijos projektu, absurdas . Namas vienas naujausių Mažeikiuose, įkainiai beprotiški , toks įspūdis, kad tas namas jau griūva, viską reikia pakeisti , viską renovuoti. Pvz. mano butas šiltas , sausas ir patogus , tai kas begali pasikeisti po tos priverstinės renovacijos. Tai kam pasiimti paskolą ir 20 metų permokėti bankui. Na ne, kvailių ieškokite seime. Gyvename laisvame pasaulyje, tai ir kreipsimės į atitinkamas Europos instancijas , jeigu nebegalėsime išsigelbėti iš tos prievartos, kuri vadinasi – RENOVACIJA.

 25. Siga parašė:

  Visiškai sutinku su Tadu.Čia apiplėšimas vidury baltos dienos, o kas svarbiausia žmonės visai nesigilina ir neskaito kas jiems atnešama pasirašyti.20 metų mokėti bankui paskolą ir dar palūkanas, kas gali užgarantuoti kad tos palūkanos vieną gražią dieną nepasikeis???Ruošiasi renovuoti ventos 24, namas ir taip nesenas, bet vien už sienas teks suploti nemažą sumą!!!!!aišku kad jiems naudingiau renovuoti naujesnius namus.Net neįsivaizduoju kas gali sustabdyti šitą apiplėšinėjimą,sumos paskaičiuotos kosminės.Aišku tik tiek, kad kažkas statosi sau namus ir anūkam…..

 26. Tadas parašė:

  Atsimenu, kai prieš 2-3 metus vienas Gedimino technikos universiteto profesorius vienoje TV laidoje įrodinėjo, kad daugiabučių renovacija prilygsta 1980-tų metų „Žigulio“ tiuningavimui. Išvaizda bus graži, o vidus išpuvęs. Jis buvo prieš renovacijas ir sakė, kad tai yra žmonių apiplėšimas ir stambaus mąsto afera, o sutikę renovuotis, perspektyvoje nesigaudantys žmonės, nes nė viena darbus atlikusi įmonė neduos 20 metų kokybės garantijos. Paskollą žmonės mokės 20 metų, o po 5 namą reikės renovuotti iš naujo. Pelėsiai, atsilupę dažai, skilinėjantis fasadas ir skolos bankams – įrodymas.Jo nuomonė: griauti sovietinės statybos senus namus ir jų vietoje statyti naujus, aukščiausios ekonominės klasės daugiabučius. Tai yra daug pigiau, negu amžina renovacija. Nesutikti su juo neįmanoma.

 27. Vardas (privalomas) parašė:

  Pvz. tie aferistai dar net reikalauja sumokėti už tai,ko neatliko. Konkrečiai,langų keitmas.nesvarbu,kad buvo žmones susidėję patys,jie nori kaip už naujai sudėtus.Argi tai ne absurdas? Reikėtų vieningai kreiptis į vartotojų teises,kad pažaboti tų biurokratinių vagių ir nuopisų savivaliavimą.

 28. nora parašė:

  Mikas yra mikas::::::::)

 29. juzis parašė:

  teslagalvi mikai,ar tu isivaizduoji ,ka reiskia ,supuvusia skrynia apklijuoti akmens vata ,nepaliekant vedinimo ,tai reiskia ,kad ji po pusmecio sugrius ,tas pats yra ir su musu daugiabuciais ,ziurint kitu aspektu ,valdziazmogiai nori apvogti gyventojus ,o po to nors ir tvanas ,gerai,kad dauguma gyventoju ta afera laiku suprato ir atsisake tos ,,renovacijos,,saunuoliai mazeikieciai ,kad dauguma turi smegenu

 30. TA parašė:

  ARGI NEMATOT KAS DAROS ,JAU GIRDIM KAD PONULEI SUGALVOJO NEBEDET SILUMOS APSKAITOS KIEKVIENAM BUTUI ,O DES BENDRAI ,TAI KAM MUM TOKIA RENOVACIJA REIKALINGA ,KAS GAUS KOMPENSACIJA SILDYS IKI 25 IR LANGUS ATIDARE LAIKYS ,O MES MOKESIM KAIP MOKEJE ,MUM RENOVACIJA NE GROZIUI REIKALINGA O KAD AS DIRBANTIS ZMOGELIS IR NEGAUDAMAS KOMPENSACIJOS ,GALECIAU SAVO BUTE REGULIUOTIS PATS ,PVZ ,KAIP SODU 10 ,NAFTININKU 14 ,BET PONULEI SILUMOS TO NENORI ,MATO KAD NELIKS PELNO ,NES TEN TIKRAI MAZAI MOKAMA UZ SILDYMA,TAI JEI NENORIT DARYT TVARKINGAI IR NEREIKIA ,O DEL GROZIO APLIPDYT NAMA ,MUM NAUDOS NER ,TIK MILIJONAI SUBYRES KAZKAM I KISENES ..

 31. mikas parašė:

  nuimti pensininkams kompensacijas,jei nenori renovacijos.Dabar visi dirbantys turim mokėt mokesčius, kad gerbiami senjorai gautų kompensacijas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto