Boksas įžengė ir į Mažeikius

Nuotrauka iš klubo archyvo

Boksas Mažeikiuose neturėjo visiškai jokių tradicijų, kol 47-erių metų buvęs boksininkas Arvydas Putvinskis nepakvietė jaunųjų mažeikiškių užsiimti šia vyriška sporto šaka.

„Pirmą kartą nuvykus į bokso turnyrą, ne vienas dalyvis neslėpė susidomėjimo – nejaugi jau ir Mažeikiuose atsirado boksas?“ – taip pirmuosius startus prisiminė sporto klubo „Ąžuolas“ bokso treneris. Specialistas tikisi, kad pavyks mažeikiškius plačiau sudominti šia olimpine sporto šaka.


Kuriamos tradicijos 

„Jau anksčiau buvau atidaręs bokso klubą, buvo daug vaikų, norinčių užsiiminėti, tačiau atėjo šildymo sezonas ir teko veiklą pristabdyti – nebeišsilaikėme. Praėjusių metų spalio viduryje vėl pakviečiau vaikus mokytis boksuotis, viena statybinė organizacija suteikė nedideles patalpas Skuodo gatvėje ir štai jau vykstame į varžybas ir džiaugiamės pirmaisiais laimėjimais“, – pradžią prisiminė treneris. 
Iš Šiaulių atvykęs ir mūsų mieste šeimą sukūręs buvęs boksininkas savo apsisprendimą ruošti boksininkus paaiškino paprastai – yra bokso klubai Tauragėje, N. Akmenėje, kur yra net trys grupės ir dirba du treneriai, jau antri metai boksininkai ruošiami Telšiuose, kodėl gi Mažeikiai turi atsilikti nuo kaimyninių rajonų?
„Vėl susirinko gausus būrys norinčiųjų boksuotis, po truputį „atsibarstė“ ir liko dešimties sportininkų grupė, kuri renkasi į treniruotes tris kartus per savaitę. Krūviai dideli, o per tas dienas, kai nėra treniruočių, jie privalo stadione nubėgti po dešimt penkiolika ratų“, – pasakojo treneris.


Problema – ringas 

Gegužės viduryje jaunieji mažeikiškiai boksininkai dalyvavo respublikiniame jaunių bokso turnyre Tauragės taurei laimėti ir grįžo ne tuščiomis – šešiolikmetis Robertas Aleksynas savo svorio kategorijoje užėmė antrąją vietą, Tadas Ruzga liko trečias, tokį pat diplomą pelnė ir jauniausias, keturiolikmetis mažeikiškis Edvinas Lotovas. 
Jaunučiai ringe kovoja tris raundus po pusantros minutės, jauniai – tris raundus po dvi minutes, o suaugusieji – tris raundus po tris minutes.
„Turiu penkis šešis sportininkus, kuriuos jau drąsiai galiu vežti į aplinkines varžybas. Yra mūsų mieste tokių perspektyvių, darbo nebijančių boksininkų, kurie per mėnesį įsisavina tai, ką kiti išmoksta per pusę metų, tad visas viltis ir sieju su jais“, – teigė A. Putvinskis.
Treneris įvardijo mažeikiškių problemą – nėra ringo. Vaikai kituose miestuose (ringus turi N. Akmenė ir Tauragė) pirmą kartą išeina į ringą ir sutrinka, žiūri į jį kaip į stebuklą, nemoka net judėti jame. O kai nėra ringo, negalima į svečius pasikviesti kitų miestų atletų, rengti draugiškų turnyrų.
Tačiau treneris išlieka optimistas – apie šią problemą kalbėta su rajono sporto vadovu, tikimasi, kad pavyks ją išspręsti.


Bokse – ne naujokas 

Arvydas bokse ne naujokas – šią sporto šaką nuo mažų dienų kultivavo Šiauliuose. 
„Šiauliuose tuo metu buvo keli bokso klubai (šiuo metu liko tik vienas), buvo puikių specialistų, pas vieną iš kurių, Kęstutį Beržanskį, aš ir pradėjau nuo aštuntos klasės rimtai užsiiminėti boksu. Po to buvo tarnyba sovietinėje armijoje, kur tarnavau sporto kuopoje, įvykdžiau SSSR kandidato į sporto meistrus normatyvą, tapau Baltijos šalių bokso čempionu. Atvykęs į Mažeikius įkūriau sporto klubą „Ąžuolas“, – pasakojo sportininkas.
Anot jo, boksas vaikui ir jaunuoliui suteikia pasitikėjimo savimi, sportininkas jaučiasi ir drąsesnis, ir galintis savimi pasirūpinti. Jau nyksta stereotipai, kad boksas yra viena pavojingiausių sporto šakų traumų atžvilgiu – šiuo metu žaidžiant krepšinį ar futbolą yra net daugiau rizikos patirti traumas ar sumušimus, negu boksuojantis, nes sportininko veidą saugo apsaugos, boksuojamasi tik specialiomis bokso pirštinėmis.


Merginų boksas netraukia 

Idealu šią sporto šaką pradėti lankyti nuo dešimties metų, tačiau jeigu esi bokso fanatikas, nori kažko pasiekti, tai pradėti galima ir vėliau. 
„Baimės lipti į ringą nėra, yra tik jaudulys, kaip ir bet kurioje sporto šakoje. Muštynės yra gatvėje, o  boksas – tai technika, vikrumas, ištvermė, judėjimas. Šiame sporte būtinos ne tik rankos ir kojos, bet ir galva – ji duota tam, kad per kelias sekundes priimtum sprendimą ir sukurtum situaciją, kaip pralaužti priešininko gynybą. Jeigu tu praleisi tą momentą, tai tą padarys varžovas. Ir dar viena bokso taisyklė – nedavęs smūgio, nelaimėsi kovos, tad būtina ir fizinė jėga“, – dėstė treneris.
Vaikinus į boksą traukia ir tai, kad tai dvikovinė sporto šaka, kur esi tik tu ir priešininkas, viskas priklauso tik nuo tavęs ir tavo treniruotėse išlieto prakaito bei sumanumo išvengti varžovo smūgių. Nors šia sporto šaka gali užsiiminėti ir merginos, tačiau, pasak trenerio, kol kas nėra nė vienos mažeikiškės, norinčios boksuotis, dar neteko girdėti, kad ir aplinkiniuose rajonuose  būtų boksininkė mergina.


Laukia nauji startai 

Dabar bokso treniruotes lankantys vaikai yra išleisti vasaros atostogų, o nuo rugpjūčio vėl kibs į darbą.
„Turiu tikslą jau žiemą nuvežti bent vieną auklėtinį į Lietuvos bokso čempionatą, turime kvietimų varžytis turnyruose Tauragėje, Šiauliuose, tad yra kam ruoštis. Dar ir dabar prisimenu pirmąjį mūsų pasirodymą turnyre N. Akmenėje, kai nustebinome visus – atvyko penki sportininkai, iškovojo tris pirmąsias vietas. Džiugu prisiminti ir jaunių turnyrą Tauragėje, kur dalyvavo ir jau senas bokso tradicijas turintys sportininkai iš Jonavos ir Kėdainių – Robertas Aleksynas laimėjo dvi kovas ir tik finale nusileido po atkaklios dvikovos. Reikia matyti, koks džiaugsmas apima vaikus, kai jiems įteikiamas apdovanojimas, tačiau reikia ir suprasti, kiek jie išlieja prakaito, kol pelno medalį“, – pastebėjo treneris.
Pasak A. Putvinskio, turnyruose paprastai patys treneriai parenka varžovus, niekada nėra sustatomi kovoti tarpusavyje skirtingos patirties sportininkai, kurių vienas lanko boksą metus ar du, o kitas – vos kelis mėnesius. O respublikinio turnyro apdovanojimai yra brangesni dėl to, kad čia varžovus lėmė burtai, į patirtį nebuvo atsižvelgiama.
„Jeigu nepagerės sąlygos ir negausime ringo? Dirbsime savo mažoje salėje, bus boksas Mažeikiuose, ir taškas“, – pasiryžęs siekti tikslo treneris.
Pirmą kartą respublikiniame bokso turnyre dalyvavo ir mažeikiškių delegacija: (iš kairės) treneris Arvydas Putvinskis, Tadas Ruzga, Robertas Aleksynas ir Edvinas Lotovas. Nuotrauka iš klubo archyvo

8 Atsakymai į “Boksas įžengė ir į Mažeikius”

 1. arunas parašė:

  kontaktus i aprasyma irasykit ir as isirasysiu

 2. Rokas parašė:

  Maladec vyrai. Gal teks kada ringe susitikt. :DD

 3. Belov parašė:

  TADELIS

 4. o paziurejus parašė:

  sportas su intelektu nera susijes ir tavo poziuris parodo koks atsilupelis esi

 5. o paziurejus parašė:

  i boksininkus,tai visi menko intelekto,isimtis tik broliai Klicko.

 6. Darius Jumoristui parašė:

  I kelnes pridejai vien nuo mano sprendimo ten apsilankyt?

 7. Dari tau nereik eit ten parašė:

  40lt

 8. Darius parašė:

  kokia kaina tu uzsiemimu menesiui ?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto