Brakonieriai gaudo žuvis, pareigūnai – brakonierius

Aplinkosaugininkai skaičiuoja iš Plinkšių ežero brakonierių tinklais gruodžio 2-ąją ištrauktą laimikį. Nuotrauka iš agentūros archyvo

Aplinkos apsaugos inspektoriai praėjusiais metais organizavo pusšimtį reidų, pričiupta pora dešimčių pažeidėjų. Į valstybės biudžetą jie sumokėjo apie penkis tūkstančius litų.

Pažeidėjų sulaikyta mažiau

Praėjusiais metais rajono aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai surengė 51 reidą gamtos taisyklių pažeidėjams tramdyti, o tai yra dvylika mažiau nei užpernai. Buvo nustatyti 22 pažeidėjai, kai tuo tarpu užpernai nubausti 47. Šiurkščių pažeidėjų, kaip ir užpernai, buvo sulaikyta dešimt.
„Galima pagirti rajono gyventojus – žmonės įsigyja žvejo bilietus, jau reto reido metu sulaikome jų neturinčiųjų. Dėl šios priežasties didesnį dėmesį galėjome skirti, kaip mes vadiname, etatiniams brakonieriams, informacijai apie juos rinkti, tūnojimui pasalose. Visi praėjusiais metais nustatyti brakonieriai baudas mokėjo pirmą kartą, pasisekė nubausti ir kelis mums jau žinomus, tačiau anksčiau neįkliuvusius neteisėtos žvejybos mėgėjus“, – reidų rezultatus apibendrino rajono aplinkos apsaugos agentūros vyresnysis valstybinis aplinkos apsaugos inspektorius Alfredas Nicius.

Konfiskavo nusikaltimo įrankius

Pernai mažeikiškiai aplinkosaugininkai konfiskavo 58 draudžiamus žvejybos įrankius, tarp jų – pusę kilometro tinklų. Užpernai šie skaičiai buvo gerokai didesni: 89 draudžiami žvejybos įrankiai, trys kilometrai tinklų.
„Pernai daugiau konfiskavome venterių, ko užpernai iš viso nebuvo. Tai galima paaiškinti praėjusių metų pavasario sąlygomis: ant rajono vandens telkinių ilgiau laikėsi ledas, kai kur jis išbuvo iki balandžio vidurio. Anksčiau pats tinklų „medžioklės“ sezonas buvo lydekų neršto metu, tuo tarpu pernai ledas trukdė per nerštą naudoti tinklus, todėl naudoti venteriai“, – brakonierių „veiklos“ subtilumus atskleidė vyresnysis inspektorius.

Pažeidėjams skirtos baudos

Praėjusiais metais pirmą kartą buvo nubausti ir tie, kurie nebrakonieriavo, tačiau namuose laikė tinklus.
Spalio viduryje trisdešimtmečio bugeniškio namuose atlikdami kratą, policijos pareigūnai aptiko tris tinklus. Apie tai buvo informuoti aplinkos apsaugos pareigūnai, kurie surašė administracinį protokolą ir nubaudė pažeidėją šimto litų bauda. Už tokio pobūdžio nusižengimus pernai baudos skirtos dviem mažeikiškiams.
Gruodžio mėnesį vieno vakarinio reido metu agentūros pareigūnai pastebėjo, kad Plinkšių ežere yra įleisti du tinklai, kurių ilgis viršijo šimtą metrų. Iš ryto, pasikvietus į pagalbą Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos inspekcijos pareigūnus, buvo surengta pasala.
Tinklus ištraukę ir su laimikiu ant kranto jau išėję brakonieriai buvo sustabdyti. Paaiškėjo, kad neteisėtai mūsų rajono vandens telkinyje žvejojo 38-erių metų Akmenės rajono gyventojas R. P. ir 52-ejų metų Telšių rajono gyventojas A. J. Pastarasis už mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimus jau baustas 2005 ir 2009 metais.
Abiem brakonieriams skirta po tris šimtus litų baudos, taip pat jie turės atlyginti 384-ių litų gamtai padarytą žalą: savo tinkluose vyrai turėjo penkis ešerius, septynis karšius, šešiolika plakių bei keturias raudes. Kol kas baudų brakonieriai nesumokėjo, medžiaga apie juos šiomis dienomis bus perduota teismui.
„Šiuo metu vandens telkiniuose visiška ramybė: ledo nėra, vanduo pakilęs. Pirmosiomis sausio dienomis apvažiavome kelis vandens telkinius – žvejų nėra“, – informavo A. Nicius.

2 Atsakymai į “Brakonieriai gaudo žuvis, pareigūnai – brakonierius”

  1. Meistras parašė:

    Pritariu Arūnai ))

  2. arunas parašė:

    va cia tai zmones iesm reikia gerai ispert uzpakali uz tokius darbus

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto