Brakonieriams – dešimteriopai didesnės nuobaudos

Sumos, kurias brakonieriams teks sumokėti už gamtai padarytą žalą, padidintos dešimteriopai. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Atvejis Šiaulių rajone, kai brakonieriai sunaikino nemažą bandą miško gyvūnų, paskatino aplinkos ministrą pasirašyti įsakymą, pagal kurį už gamtai brakonieriavimu padarytą žalą teks atsakyti dešimteriopai. Taip pat susirūpinta žvejų, lipančių ant ledo, saugumu.

Sumos padidės dešimteriopai

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis pasirašė įsakymą, kuriuo įkainiai už neteisėtai sumedžiotus gyvūnus didinami dešimt kartų.
Įsakymo pasirodymą pagreitino dar negirdėtas brakonierių išpuolis – Šiaulių rajono Vinkšnėnų kaimo laukuose gruodžio viduryje per naktį trys brakonieriai, kurie visi buvo medžiotojai, nušovė vienuolika elnių ir tris stirnas.
Sumos, kurias brakonieriams teks sumokėti už gamtai padarytą žalą, padidintos dešimteriopai – už neteisėtai sumedžiotą briedį, taurųjį elnią ir danielių baudos padidintos nuo 1 750 iki 17 500 litų. Už šių žinduolių patelę ar jauniklį – nuo 1 050 iki 10 500 litų. Už nušautą šerną ir stirną teks pakloti 5 000 litų (buvo 500 litų), šių žvėrių jauniklius – 3 000 litų (buvo 300 litų), – informuoja Aplinkos ministerija.
„Dešimt kartų padidinti įkainiai už neteisėtai sumedžiotą vilką (iki 3 000 litų), barsuką (iki 3 000 litų), bebrą ir pilkąjį kiškį (iki 1 000 litų). Už kitus sunaikintus žinduolius (lapes, mangutus, kiaunes, šeškus ir kitus smulkius gyvūnus), išskyrus pelinius graužikus ir tuos, kurie įrašyti į Invazinių rūšių sąrašą, nuo šiol teks mokėti nebe 50, o 500 litų“, – sakoma ministerijos pranešime.
Taip pat bus siekiama, kad nebūtų pamiršti įrankiai, kuriais naudojamasi brakonieriaujant – brakonierių tinklai, šautuvai, valtys ir net prabangūs automobiliai, kuriais jie atvyksta, bus konfiskuojami.

Sulaikyti du brakonieriai

Naujosios įsakymo dėl žalos laukinių gyvūnų rūšims ir jų buveinėms nuostatos įsigalioja nuo sausio penkioliktosios.
„Kol kas mes ministro įsakymo komentuoti negalime, laukiame, kol jis bus paskelbtas „Valstybės žiniose“. Tada, kai bus išdėstyti visi punktai apie skiriamas baudas, tiksliai žinosime, kokias konkrečias sumas skirti už kiekvieną gyvūno rūšį. Mano manymu, baudų padidinimas buvo būtinas, tai parodė ir Šiaulių atvejis“, – „Santarvei“ sakė rajono aplinkos apsaugos agentūros vadovas Nilius Kupliauskas.
Pernai Mažeikių rajone, bendradarbiaujant su policija, buvo sulaikyti ir nubausti du brakonieriai, kurie neteisėtai nušovė stirną. Jie buvo įpareigoti atlyginti gamtai padarytą žalą – kiek daugiau kaip penkis šimtus litų.

Žvejams privalomi smaigai

Aplinkos ministras V. Mazuronis taip pat patvirtino naujas Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyje taisykles, kurios nustato prievolę žvejojant ant ledo turėti specialius smaigus. Įlūžus jais pasinaudojant būtų galima išsiropšti ant ledo. Smaigus rekomenduojama nešiotis taip, kad netikėtai įlūžus jų būtų galima operatyviai griebtis.
Dažniausiai žvejai juos nešiojasi pasikabinę ant kaklo. Smaigus galima įsigyti žūklės prekių parduotuvėse (kainuoja apie 20 litų) arba pasidaryti patiems, panaudojant du atsuktuvus, ylas ar kitas priemones.
„Tokio reikalavimo jau seniai reikėjo, dar reikėjo pažymėti poledinėje žūklėje ir gelbėjimo liemenių būtinumą, ypač esant plonesniam ledui. Žinoma, šios priemonės apsunkina judėjimą, tačiau jos nebrangios, be to, pirmoje eilėje – žvejų saugumas ant ledo“, – pripažino rajono medžiotojų ir žvejų draugijos valdybos pirmininkas Egidijus Virkutis.
Naujosios taisyklės numato, kad neturintiems smaigų žvejams gresia įspėjimas arba bauda nuo 25 iki 200 litų. Aplinkosaugininkai tikisi, kad baudos bus tik kraštutinė priemonė, kurią taikyti teks itin retai.
Pasak E. Virkučio, šiuo metu ant ledo gali lipti tik ypač neatsargūs žmonės, kurie nevertina savo saugumo ir nebrangina gyvybės – beveik visuose rajono vandens telkiniuose pakraščiai nutirpę, tik Pašerkšnėje dar laikosi šioks toks ledas, ten dar buvo galima pastebėti poledinės žūklės mėgėjų.

6 Atsakymai į “Brakonieriams – dešimteriopai didesnės nuobaudos”

 1. ZOsė parašė:

  Gaila, vargšų žvėrelių, nu o kad medžiotojai brakonieriauja tai senai žinomas faktas.

 2. Jo parašė:

  O tas, kuris mėsos kombinate vargšus gyvulėlius skerdžia – rytoj irgi žmones skers? Man jau baisu…3

 3. Tadas parašė:

  Šiandien nusitaikęs į žvėrį, rytoj nusitaikys į žmogų.

 4. To Julius parašė:

  Neveltui JULIUS

 5. siaip parašė:

  Pernai Mazeikiu rajone sulaikyti 2 brakonieriai??????? As matyt kazkoks nesusipratelis, nes nesuprantu, jog ne medziokles sezono metu pastoviai miskuose aidi ne suviai, bet misko zvereliu leidziamos petardos. Jo, sauniai “dirba” musu “aplinkosargiai”, nors gal dabar dirbs uoliau, kas gali paneigti, jog dabar nusovus tauruji elniuka ar briedi, vietoj 17500 Lt , atsegsi “aplinkosargiams” kokius 4000 Lt, kaip sakoma visi laimingi…O per metus, bus sugauti vel kokie 2 brakonieria (ta prasme nesugebantys issipirkti)…

 6. Julius parašė:

  Nelabai baudų padidinimas padės, nes visi žinome kad patys didžiausi brakonieriai yra registruoti medžiotojai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto