Brakonieriavęs plinkšiškis bandė sprukti į mišką

Atsižvelgus į tai, kad šiuo metu nusistovėjo poledinei žūklei palankūs orai, aplinkosaugininkai primena, kad reidai suintensyvės. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Aplinkosaugininkai savaitgalį sulaikė pirmąjį šiais metais brakonierių. Simboliška, kad jis užkluptas žvejų pamėgtoje vietoje – Plinkšių ežere.
Brakonieriavusiam plinkšiškiui gresia bauda iki 700 litų.

Bandė sprukti į mišką

Sekmadienį rajono Aplinkos apsaugos agentūros pareigūnai išvyko pasižvalgyti po rajono vandens telkinius.
Pasak agentūros vyresniojo inspektoriaus Alfredo Niciaus, reidus pareigūnai pradėjo nuo Sedos pusės: aplankė Sedulos ežerą, Renavo užtvanką, Kalnijų bei Šerkšnėnų tvenkinius, Plinkšių ežerą, Juodeikių tvenkinį.
„Visur buvo žvejojama pagal taisykles, tačiau, per žiūronus stebint Plinkšių ežerą, vieno vyriškio veiksmai pasirodė įtartini. Pastebėjome, kad jis į eketes vieną po kitos leidžia šakotines su gyvomis žuvelėmis. Užlipus ant ledo, žmogus mus pastebėjo, puolė naikinti savo brakonieriavimo pėdsakų ir pasileido bėgti miško pusėn,“ – pasakojo specialistas.

Gresia bauda iki 700 litų

Toli bėgliui pasprukti nepavyko: pamiškėje pareigūnai jį sulaikė. Pasirodo, kad į aplinkosaugininkų akiratį pateko jų senas pažįstamas, 43-ejų metų vietos gyventojas V. Š. Už brakonieriavimą vyriškis jau buvo baustas 2010 metais.
Pas sulaikytą bėglį rastos dvi šakotinės, jam surašytas administracinio pažeidimo protokolas. Už neteisėtą žvejybą plinkšiškiui gresia bauda nuo 200 iki 700 litų.

Patikrino 30 žvejų

Kituose vandens telkiniuose žvejota tvarkingai. Pareigūnai patikrino apie 30 žieminės žūklės mėgėjų – visi su savimi turėjo žvejo bilietus, neviršijo leidžiamų žvejybai įrankių skaičiaus.
Pareigūnai primena, kad už žvejybą neturint žvejo bilieto gresia bauda nuo 25 iki 200 litų. Vienas žvejys mėgėjas negali turėti ir naudoti daugiau kaip keturių mėgėjiškos žūklės įrankių, vienu metu negali turėti daugiau nei 6 kabliukų.

Raginami laikytis tvarkos

Nuo sausio 1-osios iki balandžio 20-osios draudžiama žvejyba, masalui naudojant žuvelę. Iki šios datos taip pat draudžiama žvejoti lydekas.
„Bendras per parą sugautų žuvų svoris negali būti didesnis negu penki kilogramai,“ – priminė A. Nicius.
Atsižvelgus į tai, kad šiuo metu nusistovėjo poledinei žūklei palankūs orai, aplinkosaugininkai primena, kad reidai suintensyvės.
Patikrinimai bus organizuojami ne tik savaitgaliais, bet ir darbo dienomis, todėl žvejai raginami laikytis mėgėjiškos žūklės taisyklių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto